Artykuł sponsorowany

Budowa i zastosowanie regału chłodniczego dla gastronomii oraz sklepów

Budowa i zastosowanie regału chłodniczego dla gastronomii oraz sklepów

Regały chłodnicze zapewniają nie tylko świeżość towarów, ale również umożliwiają ich odpowiednią ekspozycję w sklepach. Takie regały to nic innego jak chłodnie komercyjne ze szklanymi obudowami do prezentowania różnych produktów, wymagających niskiej temperatury. Tego typu urządzenia wykorzystuje się głównie w branży gastronomicznej i spożywczej.

Produkty dłużej świeże i odpowiednio wyeksponowane

Regały chłodnicze wykorzystywane są zarówno w bardzo małych sklepach, jak i w tych dużych, zaliczanych do zorganizowanych sieci handlowych. Podobnie jest w przypadku barów, restauracji czy nawet hoteli. Regały chłodnicze znalazły szerokie zastosowanie głównie dzięki precyzyjnej kontroli temperatury, umożliwiającej przechowywanie żywności różnego typu – np. świeżych warzyw i owoców, nabiału, mięsa, a także napojów. Warto wiedzieć, że tego typu urządzenia są produkowane w taki sposób, aby ich funkcjonalność pozwalała sklepom rozprowadzać jak najświeższy towar. Drugim bardzo ważnym ich przeznaczeniem jest odpowiednia ekspozycja towarów. Bardzo często zamawia się je na wymiar tak, aby doskonale wpasowywały się w przestrzeń sklepową. Istotna z punktu widzenia każdego przedsiębiorcy spożywczego i gastronomicznego jest stała współpraca z podmiotami zajmującymi się montażem oraz serwisem urządzeń dla branży chłodnictwa, wentylacji i klimatyzacji. Niesprawnie działające regały chłodnicze mogą przynieść znaczne straty finansowe (konieczność wycofania z obrotu produktów), a także zniechęcić kupujących. To dlatego bardzo ważne jest korzystanie z  usług okresowego przeglądu i stałego serwisu, które świadczy między innymi firma Climatronic, posiadająca ponaddziesięcioletnie doświadczenie branżowe. Dokonuje ona również montażu urządzeń.

Z czego składa się regał chłodniczy?

Budowę regału chłodniczego powinni przyswoić sobie wszyscy jego posiadacze, a także osoby/podmioty gospodarcze planujące zakup takiego sprzętu. Złożoność poszczególnych elementów regału, a także wysoki poziom jego eksploatacji (musi być włączony cały czas) sprawiają, że trzeba zadbać o jego odpowiednie serwisowanie. Regały chłodnicze składają się między innymi z: agregatu chłodniczego wewnętrznego, izolacji z ekologicznych pianek poliuretanowych i z blach powlekanych, paneli podświetlanych świetlówkami LED, rolet ręcznych, półek ekspozycyjnych (często z regulowaną wysokością zawieszenia), listwy cenowej, systemów automatycznego odszraniania i regulowania temperatury, alarmów sygnalizujących złą pracę skraplacza czy wentylatora, a także – w zależności od rodzaju regału – z odpowiedniej grubości szyb.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz