Materiał Partnera

Budowa i zastosowanie kobyłek drewnianych

Budowa i zastosowanie kobyłek drewnianych

Kobyłki drewniane, zwane również koziołkiem lub stojakiem to sprzęt niezastąpiony w profesjonalnym, albo domowym warsztacie. Modele mogą różnić się od siebie wielkością lub surowcem, z którego są wykonane, jednak ich zastosowanie się nie zmienia. W jakich pracach można wykorzystać koziołek drewniany? Czym sugerować się podczas zakupu kobyłki? Jakie jest tradycyjne wykorzystanie kobyłek drewnianych?

Kobyłki drewniane — do czego służą?

Kobyłka drewniana to, pomimo pozorom, skomplikowana konstrukcja składająca się z kilku połączonych ze sobą pod kątem prostym listew. Poszczególne elementy są klejone i połączone są na czop i wpust, co sprawia, że kobyłka może przenieść nawet duże obciążenia. Gdy jej nie używamy lub transportujemy, jest złożona, aby zajmować jak najmniej miejsca, gdy jest potrzebna rozkładamy ją, tworząc nogi, na których możemy położyć blat, malowane drzwi, lub obrabianą deskę. Kobyłki możemy wykorzystać do cięcia, malowania i innej obróbki różnych elementów, ale też do tapetowania.

Kobyłka drewniana ułatwia obróbkę i wykańczanie rożnych elementów, pozwalając nam pracować w wyprostowanej pozycji.

Z czego wykonane są kobyłki drewniane?

Kobyłki drewniane, wykonane są najczęściej z drewna iglastego, takiego jak świerk i sosna, ale też z drewna bukowego, zwłaszcza te, które mają być stosowane jako meble. Producenci, dbający nie tylko o klienta, a także o środowisko naturalne, produkują kobyłki drewniane z ekologicznego drewna, a na produkcję swoich wyrobów uzyskują międzynarodowy certyfikat FSC®. Oznacza to, że produkty stworzone z drewna pozyskanego w sposób ekologiczny i pochodzą z obszarów leśnych, gdzie gospodarka leśna prowadzona jest w sposób środowiskowo odpowiedzialny, zdradza nam firma Vent, która specjalizuje się w wyrobie kobyłek, regałów, skrzynek i półek z naturalnych, ekologicznych surowców drzewnych.

Gdzie jeszcze można wykorzystać kobyłki drewniane?

Kobyłki, mogą również posłużyć jako stelaż (nogi) do podtrzymywania blatów, są lekkie i mobilne, dzięki temu powierzchnię roboczą można przenieść w dowolne miejsce. Oprócz wykorzystania w warsztacie czy pracowni mogą posłużyć jako baza do stworzenia sztalugi do malowania lub tablicy do rysowania dla dziecka. To produkt uniwersalny i wykonany z najwyższej jakości materiałów, który może stanowić modny i praktyczny element wyposażenia wnętrza np. podstawę do stołu lub biurka w pokoju. Przy zastosowaniu odpowiedniej impregnacji drewna, kobyłka może być wykorzystana również na zewnątrz, np. podczas organizacji przyjęć w plenerze. Za pomocą rozmaitych farb i lakierów możemy nadać jej bardziej dekoracyjny charakter, który ożywi wnętrze.

Opracowanie:
Kraków, Zakliki z Mydlnik 16D
tel. 12 623 02 65
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz