Materiał Partnera

Budowa i zastosowanie instalacji fotowoltaicznej

Budowa i zastosowanie instalacji fotowoltaicznej

Korzystanie z odnawialnych źródeł energii staje się coraz bardziej popularne oraz opłacalne. Jeszcze kilka lat temu panele fotowoltaiczne były rozwiązaniem na tyle drogim, że dla wielu osób pozostawiały w sferze marzeń, jednak dziś jest na wyciągnięcie ręki. Zobacz, na czym polega działanie paneli fotowoltaicznych oraz jakie są zalety pozyskiwania energii ze słońca.

Budowa i działanie instalacji fotowoltaicznych

Fotowoltaika (PV) to nauka zajmująca się przetwarzaniem energii z promieniowania słonecznego na energię elektryczną. Energia słoneczna jest odnawialnym źródłem energii, a rozwiązanie to pozwala na produkcję prądu na własny użytek. Aby skorzystać z tego rozwiązania, niezbędny jest montaż instalacji fotowoltaicznej, który oferują firmy takie jak Grune Energie Krzysztof Jedliński.

Instalacja fotowoltaiczna to zespół urządzeń umożliwiający przetwarzanie energii promieniowania słonecznego na energię elektryczną. Instalacja taka zbudowana jest z:

  • modułów fotowoltaicznych połączonych kablami, tworzonych generator fotowoltaiczny – ich zadaniem jest konwersja promieniowania słonecznego na prąd stały. Z tego względu powinny być one zamontowane w dobrze nasłonecznionym miejscu;
  • falownik – odpowiedzialny za konwersję prądu stałego na prąd przemienny;
  • licznik energii - służący do zliczania energii z instalacji fotowoltaicznej.

Montaż instalacji fotowoltaicznej

Montaż instalacji  jest szybki - wystarczą od jednego do trzech dni, i już będziesz mógł korzystać z elektrowni słonecznej. Koszty instalacji każdorazowo firmy ustalają indywidualnie, jednak istnieje wiele programów dofinansowujących tę inwestycję – specjaliści na pewno doradzą Ci, z którego z nich warto skorzystać i pomogą w wypełnieniu wniosku.

Najważniejsze zalety na instalacji fotowoltaicznych?

Istnieje wiele korzyści, jakie niesie za sobą montaż domowej elektrowni fotowoltaicznej. Do najważniejszych zaliczyć możemy to, że:

  • jest to rozwiązanie ekologiczne – energia słoneczna to odnawialne źródło energii, bezpieczne dla środowiska,
  • rozwiązanie to jest bezobsługowe – instalacje fotowoltaiczne to rozwiązanie wydajne i niewymagające nakładów pracy,
  • wybierając to rozwiązanie mamy nieograniczony dostęp do źródła energii,
  • wprowadzasz oszczędność w domowym budżecie – choć początkowo na montaż instalacji wydać musimy sporą kwotę, to  fotowoltaika szybko przynosi wymierne korzyści finansowe,
  • to rozwiązanie na lata – panele fotowoltaiczne odporne są nawet na najtrudniejsze warunki atmosferyczne, ich żywotność sięga około 30 lat.
Opracowanie:
Białystok, Matejki 12
tel. 694 315 043
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz