Budowa domu - zapoznaj się z artykułami metalowymi, które na pewno będzie trzeba kupić

Budowa domu - zapoznaj się z artykułami metalowymi, które na pewno będzie trzeba kupić
Budowa domu to proces skomplikowany i wieloetapowy. Zdobycie odpowiednich środków finansowych na inwestycję to dopiero początek, potem trzeba jeszcze załatwić różne formalności, znaleźć ekipę i kupić odpowiednie materiały, wśród nich także metalowe, niezbędne przy budowie domu.

Od 28 czerwca 2015 r. każdy, kto chce wybudować dom, ma trochę ułatwione zadanie, ponieważ wprowadzono nowelizację Prawa budowlanego, według którego nie trzeba już starać się o pozwolenie na budowę, a wystarczy dokonać zgłoszenia planowanej budowy do starostwa i jeśli nie będzie sprzeciwu, można rozpocząć inwestycję (źródło: wyborcza.biz ).

Mniej formalności na pewno ułatwia budowanie wymarzonego domu, ale nie oznacza końca problemów. Warto już przed rozpoczęciem inwestycji zaopatrzyć się we wszystkie potrzebne materiały, w tym, przede wszystkim, w metalowe, bez których często nie można kontynuować poszczególnych etapów budowy. Liczba i rodzaj takich materiałów zależy oczywiście od projektu, jaki się realizuje, ale jest taka grupa asortymentowa, która na pewno będzie potrzebna bez względu na wielkość budowanego domu i użyte do tego celu materiały budowlane.

Gwoździe to podstawa

Wiele etapów budowy domu nie może obejść się bez zwykłych gwoździ. Na rynku można znaleźć różne ich rodzaje, które przeznaczone są do konkretnych prac budowlanych. Zwykłe, okrągłe gwoździe będą nieocenione we wszelkich robotach ciesielskich oraz stolarskich, kwadratowe stosowane są również w konstrukcjach drewnianych, narożnikowe przydadzą się przy mocowaniu narożników okiennych, a walcowane hartowanie z główką połączą drewno z murem. Do tego warto zaopatrzyć się w gwoździe stolarskie, a czasami przydają się nawet gwoździe specjalne (np. hartowane do instalacji elektrycznej).

Nie tylko wkręty

Wkręty również należą do często wykorzystywanych podczas budowy i wykończenia domu artykułów metalowych. Należy pamiętać, że w czasie realizacji inwestycji wykonywana będzie ogromna liczba zamocowań elementów konstrukcji, jak również instalacji. W wielu przypadkach nieocenione okażą się właśnie wkręty. Najlepiej od razu kupować je w komplecie z kołkami.

Dla przyspieszenia i ułatwienia prac warto zaopatrzyć się także w kołki szybkiego montażu, przydadzą się do mocowań z mniejszym obciążeniem. Kołki uniwersalne pomocne będą przy mocowaniu w elementach pełnych, jak również drobnootworowych, a do pustych przestrzeni konieczne będą kołki typu molly.

Przy bardzo dużych obciążeniach przydatne będą kołki chemiczne. Przy okazji od razu warto zaopatrzyć się w odpowiednie wiertła do drewna, metalu i betonu. Do tego potrzebne będą również pręty gwintowane oraz profile aluminiowe i stalowe w postaci płaskowników, kątowników i teowników.

Tak naprawdę, planując zakup artykułów metalowych, warto dokładnie przeanalizować projekt lub skontaktować się w tej sprawie z architektem, a potem ustalić ilość oraz rodzaj potrzebnego materiału z wykonawcą. Warto jednak pamiętać, że kierowanie się tylko niską ceną przy zakupie materiałów może nie być odpowiednim podejściem. Lepiej postawić na jakość, bo dom buduje się na całe życie.
Oceń artykuł (0)
0,0
Komentarze
Dodaj komentarz