Artykuł sponsorowany

Budowa domu od fundamentu po dach

Budowa domu od fundamentu po dach

Własny dom jest marzeniem wielu osób. Chcemy wyrwać się z centrum miasta i zamieszkać na jego obrzeżach, aby wieczorami zamiast słychać szumu ulicy, wyjść do ogrodu i usłyszeć ciszę. Jednak taki wymarzony dom wiąże się z wymagającą budową, wieloma stresami, wyrzeczeniami i wydatkami. Istnieje kilka metod budowy domu. Niektórzy decydują się na wynajęcie jednej firmy, która zrobi wszystko od a do z, inni z kolei możliwie jak najwięcej prac wykonują samodzielnie i tylko do niektórych wynajmują fachowców. Obie mają swoje wady i zalety. Jakie?

System gospodarczy

Budowa domu systemem gospodarczym wydaje się tańsza. Trudno jednak powiedzieć, czy tak jest istotnie, bo może się ona ciągnąć wiele lat, a nasz czas również jest coś wart. Tym bardziej jeśli w czasie budowy musimy wynajmować mieszkanie, to ponosimy dodatkowe koszta i może się okazać, że wcale nie wydamy w ogólnym rozrachunku mniej. System gospodarczy oznacza, że możliwie jak największą ilość prac wykonujemy samodzielnie, a do trudniejszych i bardziej precyzyjnych prac wynajmujemy specjalistów. W ten sposób chcemy zaoszczędzić. Warto jednak zastanowić się czy faktycznie nam się to uda. Dodatkowo jeśli coś zrobimy nie tak, lub jeden z wykonawców, trudno będzie znaleźć winnego i będą pojawiały się dodatkowe koszta, które będą konieczne do poniesienia.

Budowa domu przez firmę

Firma budowlana, która podejmie się budowy naszego domu i wykona cały projekt kompleksowo, udzieli nam na swoją pracę gwarancji, więc w razie awarii bez problemu wyegzekwujemy naprawy. Istotne dla ponoszonych kosztów jest również to, że postawienie domu zajmie zdecydowanie mniej czasu niżeli w systemie gospodarczym. Szybciej będziemy mogli się wprowadzić i nie będziemy ponosić dodatkowych kosztów związanych z wynajmem.

Wykończenie domu

Wiele firm, które oferują kompleksowe budowy domów posiada w swojej ofercie również wykańczanie wnętrz. Jest to sytuacja idealna, bo przez cały czas od pierwszej wbitej w ziemię łopaty, aż po komin możemy współpracować z jedną ekipą, co w wielu sytuacjach okazuje się zdecydowanie prostsze niżeli ciągłe zmiany fachowców.

Jak znaleźć ekipę?

Przede wszystkim powinniśmy mieć projekt i wszelkie niezbędne pozwolenia. Warto zapoznać się z opiniami dotyczącymi działalności danej firmy, jej realizacjami i szczegółową ofertą. Polecamy również skontaktować się z przedstawicielami 2-3 wybranych firm w celu omówienia przedsięwzięcia, jakie planujemy i poznania wyceny. W ten sposób zdecydowanie łatwiej będzie podjąć decyzję, z kim będziemy stawiać nasz dom, czyli jaka firma remontowo-budowlana go dla nas wzniesie.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz