Artykuł sponsorowany

Budowa blaszanego garażu krok po kroku

Budowa blaszanego garażu krok po kroku

Blaszany garaż to rozwiązanie nowoczesne o wszechstronnym zastosowaniu. Sprawdzi się w każdym miejscu i w każdych warunkach – na prywatnej posesji, terenach rolniczych czy przemysłowych. Cechują go liczne walory estetyczne oraz funkcjonalność. Jego niewątpliwym atutem będzie ponadto niski koszt i łatwość montażu. Są ponadto niezwykle trwałe i wytrzymałe, dzięki czemu stanowić będą doskonałą ochronę przed deszczem czy śniegiem.

Zakup garażu blaszanego

W przypadku garaży blaszanych mówimy raczej o zakupie i montażu niż o budowie. Garaże blaszane powstają na podstawie gotowego projektu lub specyfikacji dostarczonych przez klienta i dostarczane są w postaci gotowych prefabrykatów. Mamy tu jednak wiele możliwości wyboru poszczególnych elementów czy form. Producent garaży blaszanych, wiat i bram garażowych, firma Stalmat ma w swoje ofercie wiele różnego rodzaju konstrukcji. Obok wymienionych znajdują się również hale magazynowe, pomieszczenia gospodarcze oraz kojce dla psów.

Dostępne są konstrukcje zarówno jednostanowiskowe, jak i wielostanowiskowe. Zdecydować możemy też o kierunku spadu dachu: czy spad ma być na tył garaż, na prawo lub lewo, a możemy też wybrać dach dwuspadowy. W ofercie znajdziemy garaże z drzwiami dwuskrzydłowymi lub bramą uchylną. Możemy też zamówić garaż z otworami okiennymi oraz dodatkowymi drzwiami – wszystko zależy od naszych potrzeb.

Mamy ponadto swobodę w wyborze koloru naszego garażu. Powinien on komponować się z elewacją domu lub innych budynków na terenie posesji, a dzięki bogatej palecie barw zgodnej ze wzornikiem RAL, którą w swojej działalności wykorzystuje firma Stalmat, będzie to wyjątkowo proste. Dodatkowym ułatwieniem dla klientów jest prowadzenie sprzedaży garaży blaszanych przez Internet – podczas zamówienia wystarczy podać wymiary planowanego garażu, dodatkowe wymagania, miejsce montażu oraz telefon kontaktowy, by dokonać zakupu.

Montaż garażu blaszanego

Jednak zanim nasz garaż stanie w wyznaczonym miejscu, musimy zająć się kilkoma sprawami. Pierwszą będą formalności. W myśl przepisów polskiego prawa, budowa parterowych, wolnostojących budynków gospodarczych, wiat i altan nie wymaga uzyskania zgody na budowę, jeśli ich powierzchnia nie przekracza 25 metrów kwadratowych, a łączna liczba tych obiektów to nie więcej niż dwa na każde 500 metrów kwadratowych działki. Pamiętajmy jednak, że poszczególne gminy mają różne interpretacje tych przepisów i dlatego warto dowiedzieć się, jak to wygląda w naszym miejscu zamieszkania. Krótka wizyta w urzędzie pozwoli nam zaoszczędzić późniejszych kłopotów.

Istotne jest również przygotowanie terenu pod montaż garażu blaszanego. To do nas należy wyrównanie oraz wypoziomowanie podłoża. To bardzo ważne, ponieważ pozwala zamontować garaż w sposób stabilny i bezpieczny dla późniejszego użytkowania.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz