Materiał Partnera

Budowa apartamentowców w Polsce

Budowa apartamentowców w Polsce

Apartamentowce to bardzo ekskluzywne budynki mieszkalne, a czasem także biurowe, które powstają w coraz większej ilości miast. Można za nie uznać również, niektóre obiekty składające się na nowoczesne osiedla mieszkaniowe. Ceny lokali w apartamentowcu na rynku pierwotnym są dość wysokie, ale związane jest to najczęściej z ich lokalizacją, innowacyjnością, a także niespotykanym designem architektonicznym.

Apartamenty – czy tylko dla zamożnych?

Najlepsze firmy zajmujące się inwestowaniem, a także budowaniem apartamentowców bardzo często są w stanie przygotować projekty budynków w dwóch wersjach. Mogą to być obiekty bardzo nowoczesne, innowacyjne i zlokalizowane w najlepszych miejscach miast, bądź mogą to być osiedla mieszkaniowe – bądź pojedyncze ich obiekty – o znacznie podwyższonych standardach. Dzisiaj kupnem apartamentowców nie są zatem zainteresowani, tylko i wyłącznie bardzo zamożni ludzie. Te, które tworzą wspomniane osiedla, rezerwują bardzo często młodzi ludzie, zakładający rodziny.

Wykonawca apartamentów

Inwestorami i firmami budowlanymi apartamentów mogą być tylko najnowocześniejsze oraz najlepsze przedsiębiorstwa na rynku. Wznoszenie tego typu budynku zalicza się do inwestycji o najwyższym stopniu złożoności, co wymaga zatrudniania doświadczonych architektów, inżynierów, a także robotników o różnych specjalizacjach. Swoją innowacyjnością wyróżnia się firma Rw Project Sp. z o.o., która swoje wysokie kompetencje potwierdza dwoma dodatkowymi profilami działalności: renowacją zabytków, co wskazuje na precyzję działań i doskonałą znajomość różnych sztuk budowlanych oraz stylów architektonicznych; a także handlem lądowo-morski – to dowód na wdrożenie w organizacji najwyższych z możliwych standardów transportowo-logistycznych, tak ważnych na placach budowy.

Apartament w wersji luksusowej

Pomimo iż można niektóre osiedla mieszkaniowe uznać za apartamenty, to dzisiaj budynki, dla których zarezerwowana jest ta nazwa, można z łatwością rozpoznać. Najczęściej są to obiekty o ciekawej, asymetrycznej bryle, która od razu przywodzą na myśl nowoczesność, awangardę, proekologiczność, związki z naturą i luksus. W innej wersji można spotkać się z apartamentami stylizowanymi między innymi na styl klasyczny – te przypominają bardziej urbanistyczne „pałace” i kamieniczne dworki. Warto wiedzieć, że lokale mieszkalne i użytkowe w nowoczesnych apartamentowcach najczęściej wyróżniają się dużą powierzchnią, wielkimi tarasami, świetnym widokiem zza okien, a także nowoczesnością – przestrzenie wykończone są z najlepszych materiałów wykończeniowych, projektowane są przez biura aranżacji wnętrz przystosowywane przez nowoczesne firmy instalacyjne, które wdrażają system „inteligentnego domu”. Pełni go możliwość automatyzacji instalacji we wnętrzach, od oświetlenia po rolety zewnętrzne, czy fasadowe.

Opracowanie:
Szczecin, pl. Rodła Pazim lok. 18 piętro
tel. 502 703 911
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz