Materiał Partnera

Bramy kute – czym są i jakie mają zalety?

Bramy kute – czym są i jakie mają zalety?

Bez wątpienia ogrodzenie ogrodu lub posesji jest dopełnieniem całej działki. Odpowiednio dobrane sprawi, że przestrzeń nabierze jeszcze większych walorów. Nawet najpopularniejsze rozwiązania często doskonale się sprawdzają. Zatem warto zapoznać się z bramami kutymi. Ich producenci mają do zaoferowania wiele produktów, które z pewnością dobrze będą wyglądać na wielu rozmaitych posesjach. Wpływ na to ma między innymi możliwość ich łączenia z innymi surowcami.

Ogrodzenia kute – ogólna charakterystyka

Ogrodzenia kute to jeden z wielu rodzajów ogrodzeń, które możemy spotkać wszędzie. Tego typu ogrodzenia stosowane są zarówno na prywatnych działkach i posesjach, jak i w instytucjach publicznych, takich jak szkołach, czy urzędy. Wykonane są one z metalowych elementów, a kształt nadawany jest metodą wykuwania. Aby możliwe było swobodne nadawanie kształtów ogrodzeniom kutym, należy ogrzać stop metalu, z którego wykonane będzie ogrodzenie. W ten sposób można otrzymać wszystkie elementy wchodzące w skład ogrodzeń, czyli:

  • bramy kute,
  • przęsła kute,
  • furtki kute,
  • balkony,
  • balustrady na schody.

Kute ogrodzenia mogą być wypełnione rozmaitymi elementami. Do najpopularniejszych wypełnień zaliczyć można wypełnienia z profili zamkniętych, ze sztachet metalowych, z kątowników, a także z pełnej stali.

Właściwości i zalety metalowych bram kutych

Bramy kute są częścią całego ogrodzenia. Z pewnością do zalet metalowych bram kutych można zaliczyć ich unikalność. Cecha ta nabierana jest, dzięki temu, że wykonywane są one ręcznie, co sprawia, że znalezienie dwóch identycznych bram jest raczej niemożliwe. Poza tym kute bramy umożliwiają ich dowolną modyfikację. To sprawia, że możemy indywidualnie wybrać typ bramy oraz ozdoby do niej. Bez wątpienia jest to duża zaleta tego produktu, ponieważ każdy może stworzyć wzór takiej bramy, jaką zawsze chciał mieć.

Niewątpliwie do zalet metalowych bram kutych należy to, że możne je swobodnie łączyć z innymi materiałami. Kute bramy dobrze komponują się z elementami drewnianymi, kamiennymi, a nawet ceglanymi. To oczywiście zwiększa możliwości aranżacyjne. Bramy kute posiadają także inne zalety. Do ich grona zalicza się trwałość. Większość producentów tak, jak firma Bramex - Kowalstwo z Bielin w województwie Podkarpackim stara się o odpowiednie zabezpieczenie wytwarzanych przez siebie produktów, w związku z czym metale używane przez nich do wyrobu bram są ocynkowane. Ocynkowane bramy kute cechują się znacznie większa odpornością na działanie warunków atmosferycznych, korozji oraz uszkodzenia mechaniczne.

Kolejną zaletą bram kutych jest solidność, która bezpośrednio przekłada się na bezpieczeństwo. Kute bramy są bardzo dobrym zabezpieczeniem przed włamaniem i atakami wandalizmu. Mimo materiału, z którego są one wykonane, bramy kute charakteryzują się wizualną lekkością, co sprawia, że nie przytłaczają swoim wyglądem.

Opracowanie:
Bieliny, Podleśna 34
tel. 692 424 168
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz