Materiał Partnera

Bramy garażowe - specyfika i rodzaje

Bramy garażowe - specyfika i rodzaje

Garaż to miejsce, które pozornie kojarzy nam się z składem bezużytecznych, starych rupieci. Niepotrzebne w domu, zepsute urządzenia elektroniczne, meble, które po remoncie w salonie zastąpione zostały nowymi i narzędzia majsterkowicza to tylko niektóre ze skarbów kryjących się w garażu. Jednak oprócz nich często znajdują się tam wartościowe przedmioty, takie jak rowery, a przede wszystkim samochód. Najlepszym zabezpieczeniem w tym przypadku jest solidna brama garażowa. Jakie są najpopularniejsze modele?

Funkcjonalna i praktyczna brama segmentowa

W dzisiejszych czasach jedynym problemem przy wyborze jakichkolwiek artykułów budowlanych czy elementów wyposażenia może być zbyt szeroka oferta dostępnych na rynku produktów. Podobnie jest w przypadku bram garażowych. Jedną z głównych cech, odróżniających bramy od siebie jest sposób ich otwierania.

Jak wynika z opinii specjalistów z Master-Paps, bramy segmentowe to rozwiązanie idealne, chcąc zaoszczędzić znaczną powierzchnię, zarówno w garażu, jak i na zewnątrz. Zasada działania takiej bramy jest niezwykle prosta. Połączone ze sobą segmenty poruszają się na rolkach po zamontowanych na ścianach i suficie prowadnicach. Otwarcie bramy sprawia, że chowa się ona pod górną powierzchnią. Innym sposobem jest otwieranie boczne. W tym przypadku konstrukcja mocowania znajduje się na jednej ze ścian i w podłodze, co zapewnia pełne wykorzystanie stropu. Dodatkowo, mechanizm boczny daje możliwość tylko częściowego otwarcia bramy, dzięki czemu dostęp do garażu jest znacznie ułatwiony i szybko możemy wyciągnąć z niego np., rower. Bramy segmentowe sprawdzą się w przypadku, gdy podjazd jest krótki oraz znajduje się w bliskiej odległości od ulicy czy chodnika. Ich konstrukcja gwarantuje zabezpieczenie przez zmiennymi warunkami atmosferycznymi, dzięki uszczelkom zamontowanym pomiędzy zawiasami łączącymi poszczególne segmenty. Materiał z którego zostały wykonane, czyli głównie stalowa blacha czy wysokiej jakości aluminium odporne są na uszkodzenia mechaniczne, co sprawia, że możliwa jest ich eksploatacja przez długie lata.

Rolowane i uchylne

Mimo, iż rozwiązania segmentowe w większości przypadków są najpopularniejsze i najczęściej wybierane, bramy rolowane i uchylne także mają swoich zwolenników. Mechanizm rolowany zapewnia pełne wykorzystanie przestrzeni w garażu i przed nim, nie zajmując także miejsca na suficie. Firma Master-Paps w swojej ofercie posiada bramę RollMatic, montowaną na zewnątrz, przeznaczoną do garaży niewielkich rozmiarów. Jej profile wykonane są z aluminium odpornego na korozję, a także wypełnione zostały twardą pianką poliuretanową. Na uwagę zasługuje proste w obsłudze otwieranie, a także ich szczelność, co ogranicza straty energetyczne. Jednym z najpopularniejszych rodzajów bram są te uchylne. Dzięki górnym prowadnicom istnieje możliwość montażu napędu, usprawniającego otwieranie i zamykanie jej. Dostępne w wielu wariantach kolorystycznych wpasują się w pozostałe elementy zewnętrznej aranżacji domu, takich jak okna, drzwi, czy ogrodzenie, tworząc spójną całość.

Opracowanie:
Oleśnica, Wojska Polskiego 56g lok. 4
tel. 71 787 35 20
Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz