Artykuł sponsorowany

Brama garażowa uchylna vs. rolowana - którą wybrać?

Brama garażowa uchylna vs. rolowana - którą wybrać?

Wybór odpowiedniej bramy garażowej to istotne zadanie dla każdego właściciela domu. W końcu to ona odpowiada za bezpieczeństwo i komfort użytkowania garażu, a także wpływa na estetykę budynku. Dlatego warto zastanowić się, która z dostępnych opcji będzie najlepszym rozwiązaniem. Firma Dops z Rzeszowa oferuje szeroki wybór bram garażowych renomowanej niemieckiej marki Hörmann, w tym modele aluminiowe i drewniane. W artykule przedstawimy dwa popularne rodzaje bram - uchylną i rolowaną, które różnią się między innymi konstrukcją, funkcjonalnością oraz ceną.

Brama garażowa uchylna

Bramy uchylne to klasyczne rozwiązanie, które sprawdzi się w przypadku większości garaży. Ich konstrukcja opiera się na jednolitej płycie, która otwiera się do góry, unosząc się pod sufitem garażu. Dzięki temu nie zajmują one dodatkowej przestrzeni przed budynkiem, co jest szczególnie istotne na małych posesjach.

Jedną z zalet tego typu bramy jest jej solidność oraz trwałość. Wykonane z najlepszych materiałów, takich jak aluminium czy drewno, są odporne na uszkodzenia mechaniczne i warunki atmosferyczne, takie jak mróz czy deszcz. Ponadto, bramy uchylne są łatwe w montażu oraz obsłudze, a ich konserwacja nie wymaga dużego nakładu czasu ani pracy. W ofercie firmy Dops znajdziemy bramy uchylne z przeszkleniami lub bez, a także z możliwością dostosowania koloru i faktury produktu do indywidualnych preferencji klienta. Wszystkie modele dostępne są w wariantach ręcznego lub automatycznego sterowania.

Brama garażowa rolowana

Bramy rolowane to nowoczesne rozwiązanie, które zdobywa coraz większą popularność. Ich konstrukcja polega na zwijaniu się poszczególnych segmentów bramy w specjalnej skrzynce umieszczonej nad otworem garażowym. Dzięki temu rozwiązaniu brama zajmuje minimalną ilość miejsca zarówno przed, jak i wewnątrz garażu.

Główną zaletą tego typu bram jest ich oszczędność miejsca oraz wygoda użytkowania. Bramy garażowe rolowane nie ograniczają przestrzeni w garażu, co pozwala na swobodne parkowanie nawet większych pojazdów. Ponadto, ich automatyczne sterowanie sprawia, że otwieranie i zamykanie bramy jest niezwykle komfortowe. Warto również zwrócić uwagę na estetykę tego rodzaju bram. Ich nowoczesny design i możliwość dopasowania kolorystyki oraz faktury sprawiają, że stanowią one atrakcyjny element wyglądu budynku.

Podsumowując, zarówno bramy uchylne, jak i rolowane mają swoje zalety oraz wady. Wybór odpowiedniej bramy zależy przede wszystkim od indywidualnych potrzeb i preferencji klienta, a także dostępnej przestrzeni przed i wewnątrz garażu. Warto skonsultować się ze specjalistami z firmy Dops, którzy pomogą dobrać najlepsze rozwiązanie z oferty renomowanej niemieckiej marki Hörmann.

Opracowanie:
Rzeszów, al. gen. Okulickiego 14
tel. 17 863 76 74
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz