Materiał Partnera

Brak floty ciężarowej a przewóz towarów

Brak floty ciężarowej a przewóz towarów

Nie każde przedsiębiorstwo może od razu pozwolić sobie na zakup floty ciężarowej, nawet jeśli transport towarów jest istotnym elementem działalności. Zakup czy wzięcie w leasing odpowiednich aut to ogromny wydatek, który niesie za sobą także przystosowanie terenu przedsiębiorstwa, stworzenie garaży, zatrudnienie wykwalifikowanej kadry itd. Czasem dużo lepszym – i tańszym – rozwiązaniem jest korzystanie z zewnętrznych usług transportowych, także do przewozów towarów ponadnormatywnych.

Flota transportowa

Posiadanie floty transportowej jest prędzej czy później nieuniknioną decyzją w każdym zakładzie produkcyjnym. Towar trzeba przewieźć z miejsca na miejsce – z firmy do odbiorcy. Niezależnie, czy są to materiały sypkie, różnej wielkości przedmioty czy wielkie bele drewna – zazwyczaj klient nie ma możliwości odebrać ich z zakładu samodzielnie i prosi o usługę transportu. Bez niej możemy stracić zamówienia, a nawet narazić się na negatywne opinie w branży.

Niestety, zakup czy wzięcie w leasing samochodów ciężarowych jest bardzo drogi. Do tego dochodzi koszt przystosowania terenu przedsiębiorstwa oraz zatrudnienia kierowców i osób odpowiedzialnych za logistykę. Są także koszty ukryte, takie jak przystosowanie biur, zakup oprogramowania, obrandowanie samochodów, odpowiedni marketing, szkolenia, konieczność przeprowadzania konserwacji i napraw, paliwa… Są to ogromne kwoty, które trzeba płacić regularnie, co może mieć duży wpływ na rozwój firmy – także negatywny. Jeśli nie chcemy ryzykować, warto skorzystać z usług wynajmu samochodów ciężarowych.

Przewóz różnorodnych towarów

Są firmy, takie jak Usługi Transportowe R. Gajdzika z Wodzisławia Śląskiego, które dysponują flotą samochodów dostawczych. Mogą oni dzięki niej przewieźć wiele typów ładunków. Niezależnie, czy jest to drewno, czy materiały sypkie, a także różnego typu towary: od mebli, przez zabawki, narzędzia i wiele innych – możemy je przewieźć wynajętymi samochodami.

Przedsiębiorstwa takie posiadają własnych, wykwalifikowanych kierowców, a samochodom nie można nic zarzucić, jeśli chodzi o stan techniczny i sprawność. Dzięki usługom transportowym i przewozowi towarów w taki sposób zaoszczędzimy pieniądze i czas, równocześnie mogąc samodzielnie kompleksowo spełnić potrzeby klienta.

Realne oszczędności

Dzięki zaoszczędzonym na początku pieniądzom, możemy w przyszłości zainwestować we własną flotę transportową. Na początku jednak przeanalizujmy decyzję o stworzeniu własnego działu związanego z logistyką. Policzmy wszystkie koszty, które musimy ponieść, także te ukryte i najmniejsze, jak np. szkolenia, pomieszczenia administracyjne dla logistyków, zakup oprogramowania itd. Dopiero wtedy poznamy realne korzyści, jakie niesie za sobą skorzystanie z usług transportowych na wynajem.

Opracowanie:
Wodzisław Śląski, Jabłoniowa 16
tel. 603 202 790
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz