Artykuł sponsorowany

Bóle kręgosłupa – najczęstsze przyczyny

Bóle kręgosłupa – najczęstsze przyczyny
Badania naukowe bardzo wyraźnie wskazują na to, że wielu ludzi zmaga się lub będzie się zmagało z bólami kręgosłupa. Schorzenia związane z kręgosłupem postrzegane są już w kategoriach choroby cywilizacyjnej. Ważne, aby nie bagatelizować pierwszych symptomów, ponieważ jak w zdecydowanej większości jednostek chorobowych, szybka reakcja zwiększa prawdopodobieństwo pozbycia się dolegliwości. Jakie są najczęstsze przyczyny bólu kręgosłupa?

Siedzący tryb życia

Wiele współcześnie wykonywanych zawodów wiąże się z przebywaniem przez długi czas w pozycji siedzącej. Nie należy zapominać o tym, że jest to pozycja dla człowieka nienaturalna i wręcz wymuszona. Rehabilitanci są zgodni co to tego, że jeżeli chodzi o degradacyjny wpływ na kręgosłup, to w największej mierze decyduje o nim nie to, że siedzimy, ale jak siedzimy. Dla uzyskania pozornej wygody bardzo często zauważyć można przygarbienie, które prędzej, czy później doprowadza do nadwyrężenia mięśni pleców. W momencie, gdy zaczyna się odczuwać ból po jednej stronie, automatycznie przerzuca się obciążenie na drugą. Choć rzeczywiście może przynieść to chwilową ulgę, nierównomierne rozłożenie ciężaru ciała na pewno odbije się szerokim echem w przyszłości. Podczas siedzenia najbardziej wartościowe są odpowiednio wyrobione nawyki trzymania pleców prosto.

Bóle związane z nieprawidłową pozycją ciała podczas siedzenia mogą być odczuwane zarówno w odcinku szyjnym, jak i lędźwiowym. Kiedy staje się on nie do zniesienia, warto udać się z wizytą kontrolną do doświadczonego rehabilitanta. Zdecydowanie zalicza się do nich firma Fizjoma, która dzięki swojemu doświadczeniu od lat pomaga wszystkim cierpiącym w usunięciu przykrych dolegliwości związanych z bólami kręgosłupa. Jakie jeszcze mogą być jego przyczyny?

Kontuzje i nadwyrężenia

Bóle kręgosłupa związane z nieprawidłową postawą mają  raczej charakter postępowy. Nie pojawiają się nagle, a raczej są wynikiem wieloletnich zaniedbań. Nieco inaczej sprawa wygląda w przypadku urazów nagłych. Szczególnie narażeni są w tym przypadku pracownicy fizyczni oraz sportowy. W jakich sytuacjach może dojść do takiego urazu? Doskonałym przykładem jest tutaj podnoszenie ciężkich przedmiotów bez wcześniejszego przygotowania organizmu do wysiłku fizycznego oraz bez pomocy specjalistycznego sprzętu. Choć zalecenia, dotyczące podnoszenia ciężarów podczas pracy jasno mówią o tym, że należy to robić z pozycji kucającej, wielu pracowników robi to, po prostu pochylając się nad konkretnym towarem.

Może to doprowadzić nawet do naciągnięcia lub zerwania mięśni pleców, a także do przepukliny kręgosłupa, czyli wypadnięcia dysku. Leczenie bólu kręgosłupa to długotrwały proces, który wymaga zastosowania odpowiednio usystematyzowanej wiedzy. W momencie dolegliwości warto zwrócić uwagę na najbardziej doświadczone przychodnie rehabilitacyjne.

Opracowanie:
Olsztyn, Traugutta 12 lok. 1
tel. 501 381 816
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz