Materiał Partnera

Boazeria - dlaczego warto mieć ją w domu?

Boazeria - dlaczego warto mieć ją w domu?

Drewno wraca do łask. Na nowo docenione zostają liczne zalety oraz wysokie walory estetyczne boazerii. Ta niesamowita dekoracja nie tylko sprawia, że wnętrze staje się przytulne i stylowe, ale jest także bardzo funkcjonalnym i praktycznym rozwiązaniem, bowiem stanowi doskonały materiał izolujący i jest bardzo trwała. Co jeszcze warto wiedzieć między innymi o zaletach boazerii?

Uniwersalność

Boazeria pasuje do bardzo wielu stylów aranżacyjnych, w tym do: skandynawskiego, rustykalnego, vintage, shabby chic, klasycznego, prowansalskiego, nowoczesnego, angielskiego czy loftowego.

Jasna boazeria - zalety

Pomalowana na jasne kolory boazeria sprawi, że wnętrze stanie się optycznie lżejsze, nowocześniejsze oraz przytulniejsze.

Szeroki wybór drewna

Boazeria może być wykonana z różnych gatunków drzew, nadających jej rozmaitych dodatkowych właściwości, takich jak:

  • drzewa liściaste - nadające boazerii trwałości i wytrzymałości
  • drzewa iglaste (takie jak świerk, sosna) - nadają boazerii jasnego odcienia

Funkcjonalność i praktyczność

Do praktycznych zalet boazerii należy:

  • doskonała izolacja akustyczna
  • doskonała izolacja termiczna oraz właściwości stabilizujące mikroklimat pomieszczenia -(w przypadku boazerii wykonanej z korka naturalnego), a także dzięki zwyczajowo stosowanemu lakierowaniu lub woskowaniu zabezpieczającemu- są chronione przed wilgocią i łatwe w utrzymaniu w czystości
  • doskonałe zakrycie nieestetycznych ścian
  • łatwość w renowacji
  • łatwość w utrzymaniu w czystości.

Szeroki wybór rodzajów boazerii

Boazerię można ułożyć na wiele sposobów- w tym: na pionowo, poziomo lub na skos. Można ją również pomalować lub polakierować na wiele rozmaitych kolorów i dopasować do niej rozmaite dodatki, tworząc niepowtarzalne i interesujące aranżacje w rozmaitych, wpisujących się w nasz gust stylach, które są obecnie na czasie. To dobra wiadomość dla osób, które śledzą aktualne trendy.

Szeroki wybór rozmaitych najwyższej jakości boazerii, również tych nieszablonowych rodzajów, znajdą Państwo w ofercie firmy Format, która dysponuje wykwalifikowaną kadrą pracowniczą, niezbędną wiedzą, dużym doświadczeniem w branży przetwórstwa drewna, fachowym doradztwem, a także bogatą ofertą farb do malowania wnętrz, cechujących się nietoksycznością oraz dużą odpornością i wydajnością, a także specjalistycznych lakierów i bejco-lakierów do drewna oraz impregnatów. Pracownicy firmy Format z chęcią odpowiedzą na nurtujące Państwa pytania i posłużą profesjonalną pomocą oraz radą odnośnie doboru odpowiednich produktów.

Opracowanie:
Gródek, Rzemieślnicza 12
tel. 604 531 769
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz