Materiał Partnera

Bo liczy się czas – naprawa dźwigów osobowych

Bo liczy się czas – naprawa dźwigów osobowych

Góra – dół, góra – dół… i tak przez cały dzień, a nawet i noc. Dźwigi osobowe, nazywane po prostu windami, są mocno eksploatowane. W niektórych budynkach – np. blokach lub biurowcach – działają bez przerwy, przewożąc ludzi między piętrami. Nic więc dziwnego, że mogą ulec awarii. Wszystkim zarządcom budynków radzimy nawiązać współpracę z doświadczoną i solidną firmą oferującą kompleksowe usługi dźwigowe.

Pech między piętrami

Awaria windy może stać się koszmarem nie tylko tych, którzy cierpią na klaustrofobię. Poczucie, że jest się zamkniętym w małym pomieszczeniu nie jest przecież niczym przyjemnym i łatwo w takim stanie wpaść w panikę. Co możecie zrobić, gdy dopadnie Was pech i utkniecie między piętrami? Najważniejsza rada – zachowajcie spokój i nie bójcie się o dopływ powietrza. Nowoczesne widny wyposażone są w systemy wentylacyjne, dzięki czemu można w nich swobodnie oddychać nawet podczas awarii. Gdy już opanujecie skołatane nerwy, poszukajcie przycisku alarmowego, dzięki któremu będziecie mogli powiadomić o awarii osobę sprawującą nadzór nad dźwigiem. Jeśli z nieznanych przyczyn przycisk nie zadziała, znajdźcie numer telefonu do serwisu. Zastanawiacie się, czy Wasze telefony komórkowe będą miały zasięg? Gwarantujemy, że obecnie w wielu windach sieć działa bez problemu. Po zaalarmowaniu serwisu pozostanie Wam tylko spokojnie czekać. Ile to potrwa? To zależy, jak szybko są w stanie przyjechać fachowcy. Firma Elektromechanika Dźwigowa z Warszawy działa nieustannie przez dwadzieścia cztery godziny na dobę i przyjeżdża do awarii najszybciej, jak tylko może. Jeśli więc utkniecie w windzie, nad którą nadzór pełni zakład Dariusza Arcyza, nie musicie się niczego obawiać, gdyż sprawdzona ekipa pojawi się na miejscu zdarzenia nawet w środku nocy. Szybko zdiagnozuje problem, wyeliminuje usterkę i uwolni uwięzionych. Wszystkim zarządcom budynków radzimy więc znaleźć profesjonalny i rzetelny serwis, który nie tylko świadczy kompleksowe usługi naprawcze, ale także jest szybki i słowny.

Lepiej zapobiegać niż naprawiać

To oczywiste, że niektórych awarii nie można przewidzieć i zdążają się w najmniej spodziewanych momentach. Wielu usterkom można jednak zaradzić, gdy współpracuje się z doświadczonym konserwatorem. Warunki i terminy konserwacji wind są określone w Rozporządzeniu Ministra Gospodarki, Pracy i Polityki Społecznej z dnia 29 października 2003 r. w sprawie warunków technicznych i dozoru technicznego w zakresie eksploatacji niektórych urządzeń transportu bliskiego. Według nich przeglądy konserwatorskie powinny być wykonywane raz w miesiącu lub w terminie dokładnie określonym przez producenta windy, a każda ingerencja w dźwig musi zostać wpisana do dziennika konserwacji. Zamiast więc zlecać kosztowne naprawy, lepiej pomyśleć o stanie urządzeń za wczasów i zdać się na wiedzę prawdziwych fachowców.

Opracowanie:
Warszawa, Pelikanów 51
tel. 509 019 683
Oceń artykuł (3)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz