Materiał Partnera

Blaty kuchenne – wybieraj tylko sprawdzone produkty od dobrych dystrybutorów

Blaty kuchenne – wybieraj tylko sprawdzone produkty od dobrych dystrybutorów

Blaty kuchenne to bardzo ważne elementy zarówno mebli kuchennych, jak i samej kuchni, to one bowiem nadają wnętrzu odpowiedni styl, a także zapewniają funkcjonalność użytkowania. Warto wybrać produkty najlepszej jakości, ponieważ będą one trwałe i komfortowe w użytkowaniu – to bowiem na blatach przygotowuje się codziennie różnego rodzaju posiłki.

Blaty w hurcie i detalu

Branża meblarska jest bardzo elastyczna, czego przykładem jest między innymi firma Alan. Tego typu podmioty są otwarte zarówno na dystrybucję blatów kuchennych od najlepszych producentów, takich jak np. Egger, jak i na własną produkcję wyrobów na specjalne zamówienie pracowni meblarskich czy stolarskich. To właśnie od takich dostawców warto kupować blaty, ponieważ mają ogromną wiedzę na ich temat, co pozwala im na świadczenie klientom doradztwa na wysokim poziomie. Pamiętaj, że dzisiaj nie musisz wymieniać całych zestawów mebli. Nowe blaty kuchenne specjalnie zaprojektowane i wykonane na wymiar, mogą znacznie odmienić wygląd Twojej kuchni. Warto również zainwestować w odpowiednie oświetlenie meblowe, dzięki któremu blaty uzyskają jeszcze piękniejszy wygląd.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze blatu kuchennego?

Przy zakupie blatów kuchennych, czy to do wykonywania mebli w ośrodkach przemysłowych, czy też przez klientów modernizujących swoje kuchnie, zawsze należy zwrócić uwagę na kilka parametrów technicznych. Zaliczyć do nich można odporność na zarysowania, na wysokie temperatury, na parę wodną, na zaplamienia, a także na uderzenia. Najtrwalsze są zawsze blaty kuchenne wykonane z kamienia naturalnego oraz drewna – najlepiej litego. Warto jednak wiedzieć, że różnego rodzaju okleiny i laminaty blatowe są dzisiaj tak produkowane, aby ich trwałość była na najwyższym poziomie.

Rodzaje blatów kuchennych

Najlepsi dystrybutorzy i producenci (np. wspominana marka Egger) zawsze posiadają w asortymencie różne rodzaje blatów kuchennych. Najczęściej dzieli się je ze względu na materiał wykonania: drewniane, kamienne, okleinowane, a nawet metalowe. Drugim ważnym parametrem jest kolor. To on ma olbrzymie znaczenie dla stylu wnętrza kuchni. W ostatnich latach dominują białe meble z jasnymi blatami, a także ciemne drewno szaf z blatami w różnych kolorach – np. ciemna zieleń, granat czy burgund. Warto pamiętać o tym, że najładniejsze blaty drewniane i kamienne zawsze mają na swojej powierzchni wzory, które sprawiają, że wyglądają one jeszcze lepiej.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz