Artykuł sponsorowany

Blaszany garaż – zalety i zastosowanie

Blaszany garaż – zalety i zastosowanie

Konstrukcja wykonana z blachy będąca podstawą do produkowania garaży daje ogromne możliwości wykorzystania ich nie tylko na prywatnych posesjach jako zabezpieczenie samochodu, ale także jako przestrzeń magazynowa i produkcyjna, niezbędna dla przedsiębiorców działających w branży przemysłowej oraz rolników. Montaż blaszanych garaży jest niezwykle szybki i prosty, co w wielu przypadkach staje się alternatywą dla murowanych obiektów, wymagających uzyskania pozwolenia na budowę. Dlaczego warto zdecydować się na blaszane garaże? Jakie są atuty takiego rozwiązania?

Czym się charakteryzują?

Jak już zostało wspomniane, blaszane garaże są alternatywą dla tych murowanych, przede wszystkim ze względu na szybkość ich stawiania oraz łatwość montażu. Solidna konstrukcja gwarantuje zabezpieczenie znajdującego się wewnątrz mienia od uszkodzeń mechanicznych, czynników atmosferycznych oraz stanowi ochronę przez kradzieżą. Stojący na podjeździe samochód czy rower postawiony na podwórku mogą stać się łatwym łupem złodzieja. Garaż w wielu przypadkach eliminuje taki sytuacje. Należy zaznaczyć, że popularność blaszanych garaży związana jest również z ich niską ceną. Nie da się ukryć, że czynniki ekonomiczny odgrywa dla wielu z nas istotną rolę. Koszty budowy znacznie przewyższają kupno blaszaka. Firma Mackostal produkuje tego rodzaju konstrukcje na zamówienie, uwzględniając indywidualny projekt, dostosowując jej wymiary do miejsca, w którym ma stanąć. Dodatkowo projekt może obejmować okna i klasyczne drzwi, w zamian za te otwierane uchylnie. Wszystko uzależnione jest od przeznaczenia blaszanego garażu. W przypadku stawiania blaszaka o powierzchni nie większej niż 35 m2 nie ma konieczności starania się o pozwolenie na budowę. Do jego produkcji używa się blachy ocynkowanej obustronnie ogniowo lub elektrolitycznie oraz trapezowej pokrywanej akrylem.

Wielofunkcyjny blaszak

Podstawowym zastosowaniem blaszanego garażu jest ochrona dla samochodu. Dzięki temu nie będzie on narażony na niekorzystne działanie czynników atmosferycznych, zwłaszcza zimą. Oprócz tego popularny blaszak wykorzystywany jest jako warsztat dla miłośnika majsterkowania, w którym znajdują się niezbędne narzędzia i maszyny używane do pielęgnacji ogrodu, np. kosiarka czy wertykulator. Zazwyczaj gromadzą się w nim też z pozoru bezużyteczne przedmioty, czy stare meble, z myślą, że po renowacji mogą jeszcze się przydać. Na prywatnych posesjach w blaszanym garażu można przechowywać rowery, wózki, sprzęt dziecięcy czy sportowy, używany tylko sezonowo, jak np. wyposażenie narciarskie. To również sposób na schowanie nieestetycznych śmietników, zachowując atrakcyjny wygląd całego ogrodu. Jak mówią specjaliści z Mackostal, blaszane konstrukcje wykorzystuje się w celach przemysłowych, tworząc z nich hale magazynowe, produkcyjne, handlowe a także miejsce dla dużych maszyn rolniczych, kombajnów czy samochodów ciężarowych. Mogą to być obiekty wolno stojące lub przystawki do istniejących budynków, np. w postaci otwartych wiat. 

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz