Materiał Partnera

Blachy ocynkowane – półprodukty wykorzystywane w różnych branżach!

Blachy ocynkowane – półprodukty wykorzystywane w różnych branżach!

Jeśli chodzi o wyroby metalowe, czy też hutnicze, jednymi z najczęściej wykorzystywanych, są blachy ocynkowane, które stanowią tzw. półprodukty, do produkcji innych gotowych konstrukcji. Wykorzystywane są one zaś dzisiaj przez setki pracowni metaloplastycznych, czy ośrodków przemysłowych, z wielu branż. Dowiedz się, czym wyróżniają się blachy ocynkowane.

Zastosowanie blach ocynkowanych

Blachy ocynkowane, są wykorzystywane w wielu branżach. Mowa o budownictwie, architekturze, wnętrzarstwie, dekarstwie, motoryzacji, energetyce, elektronice, o przemyśle stoczniowym, maszynowym i hutniczym, czy nawet o górnictwie, czy tzw. High-Tech. Tworzy się z nich między innymi mniejsze detale stanowiące podzespoły różnych sprzętów, czy też są one częścią dachowych obróbek blacharskich przy pokryciach dachowych. Z blach ocynkowanych, tworzy się również w złożonych procesach przerobowych, odpowiednich rozmiarów rury, kształtki i inne elementy instalatorskie. Warto zatem zauważyć, jak ważnym produktem rynkowym są arkusze blach ocynkowanych, które dzisiaj występują w różnych rozmiarach, a ich producenci i dystrybutorzy, są w stanie je spersonalizować wedle potrzeb klientów.

Właściwości blach ocynkowanych

Blachy ocynkowane wyróżniają się swoją stosunkowo niewielką ciężkością, łatwością w obróbce skrawaniem, czy też termicznej, a także wysokimi parametrami technicznymi. Mowa o odporności na uszkodzenia mechaniczne, zarysowania, pęknięcia, na korozję, wysokie i niskie temperatury, czy też na obciążenia statyczne i dynamiczne. Blachy ocynkowane odporne są także na pożary, czy agresywne ciecze. Produkowane są zaś dzisiaj wedle kilku ważnych krajowych i europejskich norm. Mowa o:

  • EN 10346  – blachy ze stali do wytłaczania lub gięcia na zimno,
  • EN 10346 – blachy ze stali strukturalnych,
  • EN 10346 – blachy ze stali o podwyższonej wytrzymałości do formowania na zimno,
  • ASTM A653 – blachy ze stali ocynkowanej ogniowo,
  • EN 10346  – stal dual phase.

Wysokiej jakości wyroby hutnicze od firmy TOM-STAL

Jeśli chodzi o wysokiej jakości blachy ocynkowane dla różnego przeznaczenia, oferuje je dla swoich klientów doraźnych oraz stałych renomowana firma TOM-STAL. To ona wyróżnia się nie tylko atrakcyjnymi cenami i wspomnianą wysoką jakością produktów, ale także szerokim asortymentem. W składzie, który zlokalizowany jest w Janowie Lubelskim, można znaleźć m.in.: stal budowlaną, ogrodzenia i siatki ogrodzeniowe, a także materiały spawalnicze. Oferta kierowana jest zaś zarówno dla inwestorów krajowych, jak i zagranicznych, co potwierdza renomę firmy Tomasza Cichockiego. 

Opracowanie:
Janów Lubelski, Wałowa 75
tel. 15 872 10 33
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz