Materiał Partnera

Biżuteria złota czy srebrna – jak wybrać pasujące do urody wyroby jubilerskie?

Biżuteria złota czy srebrna – jak wybrać pasujące do urody wyroby jubilerskie?

Najlepsze salony jubilerskie i zakłady złotnicze oferują bogate kolekcje różnorodnych wyrobów, zaprojektowanych przez pracownie o światowym uznaniu. Olbrzymi wybór wiąże się również z dylematem dotyczącym zakupu takiej biżuterii, która będzie nie tylko piękna sama w sobie, ale tez upiększy osobę, która będzie ją nosić. Duży problem wciąż stanowi dobór biżuterii pod kątem materiału i jego koloru. Dowiedz się, który typ biżuterii jest właśnie dla Ciebie!

Wizaż w salonie jubilerskim? Tylko w najlepszych!

Tylko najlepsze firmy jubilerskie zatrudniają pracowników, którzy wyspecjalizowani są w dziedzinie wizażu. Nie każdy bowiem wie, że dzięki odpowiedniemu doborowi biżuterii można zniwelować mankamenty urody, a także podkreślić własny charakter. Pracownicy z takich salonów jak Firma Jubilerska Gold Stone Mariusz Żychowski dokładnie znają zasady doboru łańcuszków, naszyjników, kolczyków, zegarków, pierścionków czy obrączek. Służą oni doradztwem również mężczyznom, którzy chcą wyposażyć swoje garderoby w spinki do mankietów oraz spinki do krawatów.

Podstawowa zasada doboru biżuterii

Najważniejszą zasadą, jaką należy kierować się w przypadku doboru biżuterii, jest umiar. Niezależnie od tego, czy Twoja stylizacja jest przygotowywana na eleganckie wyjście na bankiet bądź do opery, czy na rozrywkowe chwile w pubach oraz klubach, biżuteria powinna być dobrana oszczędnie. Najczęściej powinno się wybierać tylko jeden/dwa rodzaje ozdób: łańcuszek + pierścionki, kolczyki + pierścionki, naszyjnik i małe kolczyki itp. Umiarkowanie doboru biżuterii złotej czy srebrnej jest bardzo ważne. Dzisiaj najmodniejszymi trendami są style klasyczny i nowoczesny, które wyróżniają się minimalizmem.

Kolor ma znaczenie

Określenie, jaki typ biżuterii do nas pasuje – biżuteria złota czy srebrna – następuje po dokładnej ocenie kolorytu skóry, koloru włosów i oczu. Osoby z chłodnym odcieniem skóry, niebieskimi i szarymi oczami, a także zimną barwą włosów – czernią, popielatym brązem – powinny kierować się ku biżuterii srebrnej, która nada im blasku i eleganckiej surowości. Biżuteria złota przy takim typie urody spowodowałaby niezdrowy wygląd, a także podkreślenie niedociągnięć makijażu. Jest ona bowiem przeznaczona dla kobiet – i mężczyzn – o ciemniejszych oczach, włosach ciemnych i jasnych w ciepłych kolorach oraz o złocistym kolorycie skóry. Biżuteria dobrana do typu urody może zbudować zarówno elegancki wizerunek, jak i delikatny oraz dziewczęcy. Warto pamiętać też o tym, że każdą biżuterię, czy to srebrną, czy złotą, należy regularnie czyścić. Przy zakupie łańcuszków, kolczyków czy pierścionków w salonie jubilerskim dowiedz się, jak prawidłowo konserwować biżuterię.

Opracowanie:
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz