Materiał Partnera

Biżuteria dla malucha - fanaberia czy pomocny gadżet?

Biżuteria dla malucha - fanaberia czy pomocny gadżet?

W kwestii noszenia przez najmłodsze dzieci biżuterii zdania wśród rodziców są podzielone. Jedni uważają to za przesadę, mówiąc że na zakładanie błyskotek przyjdzie jeszcze czas, inni zaś nie widzą w noszeniu ozdób przez swoje pociechy nic złego.

 Alternatywą dla metalowej biżuterii może być ta zabawkowa, ale nie tylko. Biżuteria proponowana przez Mamilove jest wykonana z bezpiecznym dla dzieci materiałów: z bursztynu, drewna leszczynowego czy silikon pozbawiony wszelkich szkodliwych substancji chemicznych.

Biżuteria dla dzieci popularna nie od dziś

Błyskotki i ozdoby dla najmłodszych nie są czymś nowym. Wszystko zaczęło się bardzo dawno temu, bo już wczasach antycznych. Dzieci były obdarowywane biżuterią z okazji narodzin, urodzin i innych ważnych wydarzeń. Dziś najbardziej popularne wśród dziecięcej biżuterii są bransoletki i naszyjniki. Mogą być wykonane z różnych materiałów: syntetycznych i naturalnych. W sklepach bez problemu dostać można kolorowe plastikowe korale, pierścionki i bransoletki dla małych księżniczek, jednak ich jakoś zazwyczaj pozostawia wiele do życzenia. Jeśli zdecydujecie się na biżuterię dla swojego dziecka, to postawcie na tą z naturalnych materiałów: minerałów, drewna czy bursztynu. Poza tym, że są bezpieczne, mają jeszcze właściwości zdrowotne.

Z jakich materiałów najlepiej wybierać biżuterię dla dzieci?

Przede wszystkim najważniejsze jest bezpieczeństwo dziecka. Tak jak przy wyborze zabawek czy nawet pościeli do łóżeczka niezwykle istotne jest, by dany produkt posiadał odpowiednie certyfikaty, dające gwarancję, że nie jest on szkodliwy. Dlatego warto zainwestować w ozdoby ze sprawdzonych źródeł. W Mamilove do wyboru jest cały wachlarz pięknych ozdób dla najmłodszych. Wykonane z drewna leszczynowego koraliki Hazelwood są wykonane z gałązek leszczyny dziko rosnącej na amerykańskiej ziemi. W kontakcie z ciepłem skóry tworzą bardziej zasadowe środowisko w organizmie. Drewienka są bogate w przeciwutleniacze, a ich noszenie łagodzi bóle stawów, ząbkowania, dolegliwości związane z próchnicą, zaburzeniami trawienia czy chorobami skóry. Z kolei ozdoby z bursztynu są naturalnym środkiem pomocnym podczas ząbkowania. Bursztyn poprawia odporność organizmu, działa przeciwbólowo i przeciwzapalnie. Nie tylko u dzieci, ale również u dorosłych. Oferowana przez Mamilove biżuteria bursztynowa występuje w postaci naszyjników i bransoletek, które można maluszkowi założyć zarówno na rączkę, jak i na nóżkę.

Poza bransoletkami i naszyjnikami za biżuterię można uważać również łańcuszki i zawieszki do smoczków, bransoletki-gryzaki wykonane z bezpiecznego silikonu, czy też silikonowe wisiorki, będące równocześnie ozdobą dla mamy lub taty i gryzakiem dla malucha.

Opracowanie:
Pyskowice
tel. 508 180 846
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz