Artykuł sponsorowany

Biznes na kółkach – przyczepa gastronomiczna

Biznes na kółkach – przyczepa gastronomiczna

Obecnie ludzie – zwłaszcza w dużych miastach –  mają mało czasu na przyjemności. Wszystko robią w biegu.  Gonieni terminami ani myślą o przerwie w ciągu dnia. Dlatego coraz większą popularnością cieszą się food trucki, które serwują jedzenie na wynos. Szybko i smacznie. Zastanawiacie się, co trzeba zrobić, by otworzyć własny biznes z restauracją na kółkach? Zachęcamy do lektury.

Biznesplan na dobry początek

Jeśli chcecie rozkręcić biznes na kółkach i założyć własnego food trucka, na początku będziecie musieli zastanowić się, co znajdzie się w Waszej ofercie. Najczęściej w tego typu obiektach sprzedawane są fast foody – jedzenie, które można błyskawicznie przygotować i zaserwować. Z przyjemnością korzystają z nich ci, którzy chcą zjeść szybko i tanio. Popularne są także przyczepy gastronomiczne serwujące lody – cieszą się wielką popularnością w okresie wakacyjnym, zwłaszcza w miastach turystycznych. Możliwe jest także stworzenie własnej mobilnej piekarni lub kawiarni. Dowiedzcie się, na co jest największe zapotrzebowanie w mieście. Na ustawienie przyczepy wybierzcie miejsce, gdzie zawsze jest dużo pieszych. Dobrą lokalizacją mogą okazać się okolice szkół, uczelni, przedszkoli lub klubów nocnych. Musicie jednak liczyć się z opłatami za wynajęcie miejsca. Im lepsza lokalizacja, tym wyższe koszta.

Przyczepa gastronomiczna– podstawa biznesu

Opracowaliście już dobry biznesplan i macie pewność, że zawojujecie rynek food trunków? Pora zatem za kupno przyczepy. Zakład Handlowo-Usługowy Autoklima oferuje różnego typu zabudowy pojazdów, w tym przyczepy gastronomiczne o DMC 750  kg – co oznacza, że do jej prowadzenia wystarczy prawo jazdy kategorii B. Przyczepy mają ocynkowane ogniowo podwozie, ściany wykonane z płyty typu „sandwich”, podłogę wykończoną wodoodporną sklejką i wykładziną PVC, trapezową podporę schowaną pod podwoziem oraz drzwi z tyłu lub z przodu. W wyposażeniu zaś posiada instalację elektryczną, instalację wodną (dwa zlewy) oraz szafkę i blat. Przyczepa musi stworzyć Wam warunki do komfortowej pracy. Nie zawalajcie jej więc niepotrzebnymi meblami i rzeczami, które zabiorą wolną przestrzeń. Pamiętajcie również, że liczy się jej wygląd zewnętrzny. Postawicie na chwytliwą nazwę food trucka i oprawę graficzną przyciągającą wzrok.

Kontrole i bezpieczeństwo

Wszystkie lokale, które serwują jedzenie, muszą przejść kontrolę sanepidu. Przepisy te dotyczą również i food trucków. Nie obędzie się także bez badań epidemiologicznych personelu. Istnieje możliwość, że będziecie musieli przygotowywać dania w specjalnie przystosowanej do tego kuchni, a w przyczepie jedynie poddawać je obróbce termicznej i serwować klientom. Koniecznie zapoznajcie się ze wszystkimi wymogami dotyczącymi zbiorowego żywienia.

Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz