Artykuł sponsorowany

Biznes i ekologia, czyli dlaczego warto korzystać z usług Rad-Mag i innych skupów złomu

Biznes i ekologia, czyli dlaczego warto korzystać z usług Rad-Mag i innych skupów złomu

Jeszcze kilkanaście lat temu potencjał drzemiący w skupach złomu nie był wykorzystywany właściwie. Wynikało to z faktu, że wiele osób np. porządkując strych lub piwnicę wyrzucało złom do normalnych pojemników na śmieci. Niemniej jednak sytuacja ta, wraz ze wzrostem świadomości ekologicznej, ulega nieustannej poprawie, a coraz więcej osób traktuje wizytę w skupie złomu, takim jak firma Rad-Mag, jako wyraz troski o środowisko, a jednocześnie sposób na podreperowanie budżetu.

Złom nie jedno ma imię

Złom to pojęcie bardzo pojemne, pod którym kryje się ogólne określenie dla wszystkich przedmiotów metalowych, które można poddać recyklingowi, np. przez ich przetopienie. Warto przy tym pamiętać, że tego typu elementy, które kiedyś stanowiły nic nie znaczące odpady, dziś stały się pożądanym surowcem, doskonale nadającym się do ponownego użycia lub przetworzenia. Bardzo ważnym ogniwem w tym procesie są skupy surowców wtórnych, takie jak firma Rad-Mag, które odpowiedzialne są nie tylko za przyjmowanie złomu od klientów, ale także za jego magazynowanie, odzysk i dostarczenie gotowego surowca do odbiorców. Miejsca tego typu, przyjmują przede wszystkim wszelkiej gamy elementy żeliwne i stalowe. Złom stalowy dzielimy na ciężki (grube rury, pręty zbrojeniowe czy kształtowniki wykorzystywane do budowy elementów architektonicznych) i lekki (nie przekraczający grubością 4 mm, są to zatem głównie rozmaite blachy). Oprócz tego, nic nie stoi na przeszkodzie, abyśmy oddali tam także wszelkie metale kolorowe, do których można zaliczyć między innymi magnez, nikiel, kobalt, aluminium (np. puszki), cynk, ołów, srebro, platyna, złoto, cyrkon lub miedź. Do cennych materiałów należą też węgliki spiekane oraz stale szybkotnące. Warto przy tym pamiętać, że legalnie działający skup złomu i metali kolorowych, w tym także Rad-Mag, posiada najczęściej czarną listę rzeczy, których nie przyjmie w żadnym przypadku. Są to między innymi będące w obiegu monety oraz elementy infrastruktury. W takim miejscu na pewno nie można sprzedać pokryw kanalizacyjnych, znaków drogowych czy elementów torów kolejowych. Skup złomu, choć jak nazwa wskazuje, zajmuje się głównie kupnem różnego rodzaju metali, często jednak skupuje także inne surowce wtórne – szkło, makulaturę, plastik czy folię.

Dlaczego warto oddawać złom

Choć dla wielu z nas sprzedaż różnego rodzaju odpadów z metalu nie jest zajęciem zbyt prestiżowym, to nie należy jednak zapominać o zaletach korzystania z usług Rad-Mag i innych skupów złomu. Zaliczyć do nich należy przede wszystkim:

  • pozytywny wpływ na środowisko – gdyż zdecydowaną większość materiałów, które trafiają na skup surowców wtórnych można przetworzyć i dać im tzw. drugie życie. Pozwoli to między innymi obniżyć koszty wytwarzania nowych produktów, a także zmniejszyć ilość opadów zalegających na składowiskach. Dodatkowo takie działanie umożliwia obniżenie ilość energii potrzebnej do wyprodukowania nowych dóbr oraz ochronę zasobów naturalnych poprzez wykorzystanie surowców wtórnych, 
  • dodatkową gotówkę, którą na przetwarzaniu surowców wtórnych mogą zarobić zarówno osoby prywatne, jak i przedsiębiorstwa,
  • oddanie złomu do skupu to najprostszy sposób, żeby pozbyć się niechcianych i zbędnych elementów ze swego otoczenia, a co za tym idzie odzyskać zagraconą uprzednio przestrzeń, którą można wykorzystać na inne sposoby,
  • wygoda transakcji gdyż zdecydowana większość punktów skupu złomu, w tym również Rad-Mag, oferuje poza samym kupnem, usługi takie jak transport złomu od klienta, doradztwo w sferze metali kolorowych i ich przetwórstwa, a także usunięcie elementów metalowych u klienta.

Nie da się ukryć, że oddawanie różnego rodzaju elementów metalowych do punktów skupu posiada wiele zalet, a co za tym idzie nie warto gromadzić tego typu śmieci wokół siebie lecz jak najszybciej zawieźć je do Rad-Mag lub innego skupu metali, ewentualnie zlecić profesjonalistom ich usunięcie. 

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz