Materiał Partnera

Biuro rachunkowe zamiast własnej księgowej

Biuro rachunkowe zamiast własnej księgowej

Biuro rachunkowe czy zatrudnienie własnej księgowej w firmie? Odpowiedzi na to pytanie szuka wielu właścicieli firm. Sprawdź, jakie są plusy i minusy obydwu tych rozwiązań i wybierz to, które jest dla Ciebie najbardziej korzystne!

Własne księgowa czy biuro rachunkowe?

Wiele osób, które prowadzą własne firmy, mają dylemat - lepiej zatrudnić księgową czy podjąć współpracę z biurem rachunkowym? W przypadku małych i średnich firm bardzo często okazuje się, że biuro rachunkowe jest o wiele lepszym wyborem. Własna księgowa to wygoda, ale także znaczne wydatki i obowiązki. Jak mówi nam ekspert z biura rachunkowego , Urszula Borawska, wiele osób nie zdaje sobie sprawy z tego, że zatrudnienie własnej księgowej to nie tylko konieczność zapłacenia jej pensji, ale także wydatki związane z utrzymaniem jej miejsca pracy, wydatki związane ze szkoleniami, zakupem sprzętu komputerowego czy biurowego. Te pozornie niewielkie kwoty kumulują się i szybko okazuje się, że zatrudnienie księgowej to spore obciążenie dla firmowego budżetu.

Plus biura rachunkowego

Biuro rachunkowe to rozwiązanie, które pozwala zadbać o sprawy księgowe firmy, a przy tym nie jest zbyt dużym obciążeniem finansowym. Najważniejsze plusy takiego rozwiązania, to:

  1. Oszczędność czasu - biuro księgowe nie tylko samodzielnie zajmie się wszystkimi kwestiami księgowymi firmy, ale także może reprezentować ją przed urzędami. Wystarczy podpisać stosowne pełnomocnictwo, na mocy którego opiekun klienta z biura rachunkowego będzie mógł stawić się na przykład na wezwanie Urzędu Skarbowego. To spora oszczędność czasu, ale także nerwów - pracownik od razu będzie wiedział co robić, jakie kroki należy podjąć i nie będzie stresował się ewentualną kontrolą.
  2. Szerokie doświadczenie pracowników biura rachunkowego - w interesie właściciela biura rachunkowego jest to, aby jego pracownicy mieli zawsze aktualną wiedzę na temat spraw księgowych i kadrowych, wysyła więc pracowników na szkolenia i zapewnia im dostęp do profesjonalnej literatury. Dzięki temu można mieć pewność, że biuro rachunkowe zajmie się wszystkimi sprawami zgodnie z prawem. Można mieć pewność, że w rękach kancelarii rachunkowej wszystkie sprawy firmy są bezpieczne.
  3. Oszczędność względem zatrudnienia księgowej - względem zatrudnienia księgowej na pełen etat współpraca z biurem rachunkowym jest bardziej opłacalna. To doskonałe rozwiązanie dla małych i średnich firmy, które nie chcą dodatkowo nadwyrężać swojego budżetu i ponosić dużych kosztów z tytułu zatrudnienia księgowej na pełen etat.

Jak widać, biuro rachunkowe to dobry wybór! 

Opracowanie:
Warszawa, Woronicza 33B lok. 250
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz