Materiał Partnera

Biuro rachunkowe – jaki zakres usług może oferować?

Biuro rachunkowe – jaki zakres usług może oferować?

Jak dobrze wiadomo każdemu z nas, oferta danego biura rachunkowego może uwzględniać wiele przeróżnych usług. Jako że opisanie każdej z nich zajęłoby naprawdę wiele czasu, w ramach tego wpisu skupimy się w głównej mierze na kilku rodzajach usług wchodzących w podstawowy zakres oferty biur rachunkowych. Sprawdź, co szczególnie warto wiedzieć w tym temacie.

Trochę podstaw

Mając do czynienia z usługami biura rachunkowego, dobrze będzie na początek wspomnieć przede wszystkim o prowadzeniu księgowości. Zdecydowanie najczęściej bowiem potencjalni klienci kojarzą biura rachunkowe ze świadczeniem tego rodzaju usług. I tak, decydując się na prowadzenie księgowości przez dane biuro rachunkowe możemy liczyć na przeprowadzanie takich czynności gospodarczych, jak prowadzenie podatkowej księgi przychodów i rozchodów, prowadzenie ksiąg handlowych oraz ksiąg rachunkowych, a także prowadzenie ewidencji podatkowych. Oczywiście, nie jest to wszystko, co składa się na ofertę biur rachunkowych, gdyż popularną usługę stanowi również obsługa kadrowo-płacowa. Jest to szczególnie przydatne rozwiązanie, które pozwala m.in. zaoszczędzić trochę pieniędzy przez przedsiębiorstwo.

Jeśli więc zastanawiamy się nad skorzystaniem z usług wchodzących w zakres obsługi kadrowo-płacowej, warto wiedzieć, że składają się one między innymi ze sporządzania umów o pracę oraz umów cywilnoprawnych. Co więcej, obsługa kadrowo-płacowa uwzględnia również rozliczanie składek, zobowiązań podatkowych oraz rozliczanie podatkowe poszczególnych pracowników. Ważnymi elementami wchodzącymi w zakres obsługi kadrowo-płacowej są także usługi w postaci naliczania wynagrodzeń, sporządzania siatki płac, a także tworzenia regulaminów płacy i pracy. Oczywiście, nie jest to wszystko, o czym warto wspomnieć w tym temacie, gdyż warto wyróżnić jeszcze między innymi koordynowanie badań lekarskich oraz szkoleń BHP w połączeniu z przeprowadzaniem czynności związanych z procesem rekrutacji.

Co jeszcze trzeba wiedzieć?

Wyżej przedstawione usługi to oczywiście tylko część tego, co warto wiedzieć w związku z zakresem oferty poszczególnych biur rachunkowych. Zanim jednak przejdziemy do poruszania kolejnych kwestii, chcielibyśmy zaznaczyć, że wszelkie związane z nimi informacje udało nam się skonsultować ze specjalistami z biura rachunkowego Klinatoora. Zatem, biura rachunkowe mogą służyć pomocą swoim klientom również w zakresie doradztwa gospodarczego. Tutaj, trzeba wiedzieć przede wszystkim o tym, że tego rodzaju usługi składają się przeważnie z doradztwa oraz analiz finansowych, które to mają funkcjonować jako podstawa do podejmowania optymalnych decyzji biznesowych. Warto wspomnieć, że doradztwo gospodarcze uwzględnia również doradztwo w procesie przekształcania.

Oprócz tego, decydując się na skorzystanie z usług danego biura rachunkowego w zakresie doradztwa gospodarczego możemy liczyć jeszcze na doradztwo w zakresie finansowania bieżącej działalności, co uwzględnia dodatkowo przygotowanie wniosków zarówno kredytowych, jak i leasingowych. Na koniec, oprócz wymienionych wyżej rodzajów usług wchodzących w zakres oferty poszczególnych biur rachunkowych, chcielibyśmy wspomnieć jeszcze o kilku kwestiach związanych z doradztwem w zakresie prawa i podatków. W tym przypadku, trzeba wspomnieć, że możemy liczyć przede wszystkim na kompleksową obsługę powstających podmiotów.

To nie wszystko

Co więcej, decydując się na skorzystanie z usług biura rachunkowego konkretnie w postaci doradztwa w zakresie prawa i podatków, będziemy mogli liczyć również na konsultacje prawnopodatkowe, opinie obejmujące zakres prawa podatkowego, a także reprezentację przed odpowiednimi organami skarbowymi czy też sądami administracyjnymi, co odbywa się oczywiście w ramach udzielonego pełnomocnictwa. Z innych informacji, dobrze wiedzieć, że doradztwo w zakresie prawa i podatków wiąże się również z przygotowywaniem odwołań od decyzji Naczelnika Urzędu skarbowego, a dodatkowo nie można także zapomnieć o przygotowywaniu zeznań podatkowych.

Opracowanie:
Poznań, Szyperska 20 lok. 21
tel. 797 216 037
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz