Materiał Partnera

Biuro rachunkowe – jak obniżyć koszty firmowej księgowości?

Biuro rachunkowe – jak obniżyć koszty firmowej księgowości?

Biura rachunkowe to odpowiedź na zmieniające się potrzeby rynku. Korzystanie z usług zewnętrznej księgowości wiąże się z licznymi korzyściami. To nie tylko sposób na zminimalizowanie kosztów! Sprawdź, dlaczego zlecenie księgowości firmom zewnętrznym jest tak chętnie praktykowane zarówno przez małe, jak i duże przedsiębiorstwa.

Księgowość zewnętrzna – zalety

  • Niskie koszty

Outsourcing to sposób na zmniejszenie kosztów firmowych o około 20%. Decydując się na zatrudnienie księgowej trzeba podpisać umowę i zorganizować miejsce pracy. To absolutnie nieopłacalne w przypadku małych biznesów i punktów usługowych, w których nie ma miejsca na wydzielenie przestrzeni administracyjnej. Poza tym mniejsze biznesy potrzebują pomocy księgowej w wybranych okresach, np. przy rozliczeniach miesięcznych. Po co wpędzać się w dodatkowe koszty, skoro można zlecić prowadzenie księgowości zewnętrznemu podmiotowi?

  • Comiesięczne rozliczenia

Zlecając prowadzenie księgowości przez biuro rachunkowe, przedsiębiorca dostarcza dokumenty raz w miesiącu. Biuro dokonuje księgowań najpóźniej do dnia złożenia deklaracji podatkowych.

  • Precyzyjny zakres usług

Decydując się na korzystanie z usług biura rachunkowego przedsiębiorca zawiera umowę gospodarczą o świadczenie usług. Umowa precyzyjnie określa ich zakres oraz przenosi odpowiedzialność za wszelkie błędy i związanymi z nimi konsekwencje na biuro księgowe. Jeżeli dojdzie do jakichkolwiek nieprawidłowości w rozliczeniach, przedsiębiorca ma prawo zażądać od naprawy szkody i zapłaty odszkodowania.  Każde biuro posiada obowiązkowe ubezpieczenie od odpowiedzialności zawodowej w zakresie świadczonych usług, co daje gwarancję, że klient uzyska odszkodowanie od towarzystwa ubezpieczeniowego.

  • Elastyczność

Miesięczne wynagrodzenie księgowej zatrudnionej na etacie ma stałą wysokość i przysługuje za gotowość do pracy, mimo że tej pracy nie wykonuje. Zatrudniając księgową zewnętrzną obowiązuje elastyczny system wynagrodzenia zależny od ilości pracy zaplanowanej na dany miesiąc. Sprawdzone biura, takie jak Biuro Rachunkowe Bożena Pazoła, oferują swoim klientom atrakcyjne rabaty i spersonalizowaną ofertę. Korzystając z usług zewnętrznej księgowości można zapomnieć, że księgowa pracuje w innym miejscu – stała komunikacja telefoniczna i internetowa pozwala błyskawicznie załatwić wszystkie bieżące problemy.

  • Reprezentacja przed urzędem skarbowym

Biuro rachunkowe reprezentuje klienta przed organami podatkowymi w czasie prowadzonej kontroli. Udzielając pełnomocnictwo przedsiębiorca może zlecić księgowemu załatwianie wszelkich spraw urzędowych – w tym podpisanie deklaracji podatkowych i załatwianie różnych spraw urzędowych.

Opracowanie:
Krobia, Kwiatowa 8
tel. 65 571 16 48
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz