Materiał Partnera

Biuro rachunkowe czy własny księgowy? Co jest lepsze dla małej i średniej firmy?

Biuro rachunkowe czy własny księgowy? Co jest lepsze dla małej i średniej firmy?

Mówi się, że pewna jest tylko śmierć i podatki. Dlatego, jeśli prowadzimy własny biznes, wcześniej czy później będziemy musieli na poważnie zająć się rachunkowością. Samodzielne prowadzenie księgowości zajmie nam sporo czasu. Brak doświadczenia może sprzyjać popełnianiu błędów i kłopotom z urzędnikami podczas kontroli. Żeby się przed tym ustrzec, lepiej skorzystać z usług profesjonalistów – pytanie tylko, czy zlecić prowadzenie księgowości firmie zewnętrznej, czy zatrudnić własnego księgowego?

Po pierwsze – doświadczenie

W małej lub średniej firmie nie stworzymy raczej dużego działu księgowości. Zamiast tego, wystarczyć nam będzie musiał jeden księgowy, który będzie „od wszystkiego”. Nawet jeśli zdecydujemy się na kogoś z dużym doświadczeniem, musimy mieć świadomość, że księgowość to dość złożona dziedzina i że jedna osoba nie może być specjalistą w każdym jej aspekcie. Poza tym, księgowy pracujący na stałe w jednej firmie ma styczność z mniejszą liczbą różnych skomplikowanych spraw, dlatego nie wie, co robić w niektórych kryzysowych sytuacjach. Tymczasem w profesjonalnym biurze rachunkowym wciąż pojawiają się różne zagadnienia, pochodzące od innych klientów. Dzięki temu pracujący tam ludzie świetnie radzą sobie właściwie z każdą sytuacją. Korzystając z biura, do naszych usług jest nie jeden księgowy, ale cały zespół ekspertów od rachunkowości, dzięki czemu możemy mieć pewność, że naszymi dokumentami zajmie się ktoś, kto naprawdę się na tym zna. W biurze rachunkowym System-1 Numeric Sp. z o.o. znajdziemy księgowe z wieloletnim doświadczeniem.

Po drugie – dyspozycyjność

Jeśli zatrudnimy tylko jednego księgowego, w przypadku jego choroby możemy mieć poważny problem. Chodzi nie tylko o codzienne obowiązki – to da się jeszcze jakoś rozwiązać. Ale jak poradzić sobie bez księgowego w trakcie kontroli? Z tym może być trudniej, dlatego w kategorii dyspozycyjności także zwycięża biuro rachunkowe, które jest czynne zawsze i w każdej chwili możemy tam szukać porady.

Po trzecie – cena

Stworzenie etatu dla księgowego to spory koszt. Usługi biura rachunkowego są znacznie tańsze, a często też bardziej kompleksowe. Poza prowadzeniem księgowości, możemy korzystać z pomocy biura także w sprawach kadrowych i płacowych. Wszystko zależy od naszych potrzeb. Wystarczy, że regularnie będziemy dostarczać do biura nasze dokumenty – resztą zajmą się pracujący tam eksperci – poprowadzą naszą księgowość, a jeśli będziemy chcieli, załatwią także za nas sprawy w urzędzie.

Opracowanie:
Katowice, Franciszkańska 43
tel. 32 202 62 99
Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz