Materiał Partnera

Biuro księgowe czy własna księgowość?

Biuro księgowe czy własna księgowość?

Każdy przedsiębiorca w pewnym momencie staje przed pytaniem - lepiej skorzystać z usług biura księgowe, czy zatrudnić własną księgową? Każde z tych rozwiązań ma pewne zalety oraz wady. Wiele firmy decyduje się jednak na skorzystanie z usług biura księgowego, ponieważ jest to rozwiązanie bardziej korzystne finansowo. Sprawdź, dlaczego warto usługi biura rachunkowego!

Zalety korzystanie z zewnętrznej księgowości

Jak mówią nam eksperci z firmy Rixem Przedsiębiorstwo Usługowe Ryszard Oprocha, korzystanie z oferty biura księgowego, to szereg korzyści. Poznaj powody, dla których warto wybrać ofertę biura rachunkowego do prowadzenia księgowości w firmie.

1. Niewielkie koszty

W porównaniu do zatrudnienia księgowej na pełen etat, koszty korzystania z usług firmy zajmującej się rachunkowością są naprawdę niewielkie. Biura rachunkowe korzystają z różnych sposobów rozliczania swoich klientów - są to jednak ceny o wiele niższe, niż koszt wypłaty pracownika oraz koszty jego utrzymania.

2. Ubezpieczenie OC od błędów

Każde biuro rachunkowe posiada stosowne ubezpieczenie Odpowiedzialności Cywilnej, które używane jest w przypadku popełnienia błędów przez biuro rachunkowe. Jeśli więc z ich winy dokumenty zostaną wypełnione w nieprawidłowy sposób, a przedsiębiorca zostanie obarczony mandatem, odpowiedzialność za to bierze biuro rachunkowe. Jeśli zatrudnimy księgową na etacie, to za wszystkie błędy firma odpowiada samodzielnie.

3. Aktualna wiedza na temat przepisów

Pracownicy biura rachunkowego doskonale znają się na swojej pracy, a do tego ciągle szkolą się i poszerzają swoją wiedzę. Dzięki temu mamy pewność, że ich wiedza na temat przepisów jest aktualna i można powierzyć im zajęcie się sprawami księgowymi.

4. Kontrole podatkowe w siedzibie biura rachunkowego

Kontrole skarbowe mogą być dla właściciela każdej firmy stresujące, a do tego zajmują sporo czasu - dlatego też lepiej ich unikać. Kiedy korzystamy z usług biura rachunkowego, wszystkie kontrole odbywają się w ich siedzibie, a Ty nie musisz się niczym stresować.Biuro rachunkowe dla małego i dużego przedsiębiorcy

Biuro rachunkowe to doskonały wybór dla przedsiębiorców prowadzących zarówno małe, jak i duże przedsiębiorstwa. Firmy, które zatrudniają księgową, muszą liczyć się z tym, że księgowa może zachorować lub potrzebować urlopu. Wtedy trzeba znaleźć kogoś na zastępstwo. Kiedy korzystamy z usług biura rachunkowego, mamy pewność, że wszystkie sprawy będą załatwiane w terminie, niezależnie od urlopów czy chorobowego.

Biuro rachunkowe to doskonały wybór dla każdego, kto prowadzi firmę.

Opracowanie:
Kraków, Moszyńskiego 3
tel. 604 525 547
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz