Materiał Partnera

Biologiczne aktywny ozon, a pielęgnacja dziecka

Biologiczne aktywny ozon, a pielęgnacja dziecka

Każdemu rodzicowi zależy na dobraniu odpowiedniej pielęgnacji dziecka. Pielęgnację można rozumieć w dwojaki sposób. Pierwszym i najbardziej oczywistym skojarzeniem jest dbanie o skórę dziecka już od pierwszych chwil po narodzeniu. Dobór wartościowych i specjalnie przygotowanych kosmetyków jest kluczowe. Inny rodzaj pielęgnacji dziecka odbywa się od wewnątrz – poprzez podawanie odpowiedniego pokarmu. To wydaje się już mniej oczywiste.

Jak wybrać pielęgnację dla dziecka?

Wielu świadomych rodziców rezygnuje ze standardowej drogeryjnej pielęgnacji. Kosmetyki dostępne w sklepach nieraz są pełne konserwantów i substancji zapachowych, które podrażniają delikatną skórę noworodka i niemowlęcia – informuje ekspert z firmy Ozonella.

Coraz więcej się mówi o możliwości przenikania przez naskórek chemicznych substancji, które mogą mieć wpływ na cały organizm malucha. Wrażliwa skóra dziecka jednak jakiejś pielęgnacji wymaga. Co wybrać wobec takich doniesień? Dobrym i bezpiecznym rozwiązaniem są naturalne i nieprzetworzone składniki. Oleje spożywcze mogą śmiało zastąpić sklepowe oliwki dla dzieci. Ciekawą i dość świeżą propozycją są ozonowane produkty.

Ozonowana oliwka z oliwek i olej lniany

Jakie produkty dla dzieci można ozonować? Pierwszym, o którym warto powiedzieć, jest oliwka z oliwek, która wykazuje bardzo dobre właściwości pielęgnacyjne młodej skóry. Natłuszcza jak tradycyjna oliwka, ale jednocześnie nie uczula i nie podrażnia skóry. Ozonowanie oliwki pozbawiło ją jakichkolwiek alergenów oraz chorobotwórczych organizmów, przez co jej stosowanie na skórę dziecka jest całkowicie bezpieczne. Oczywiście zaleca się, aby smarować dziecko zaraz po kąpieli, opiekun przed wykonaniem zabiegu powinien umyć ręce. Innym produktem jest ozonowany olej lniany dla dzieci, który znany jest ze swoich doskonałych właściwości odżywczych. Ozonowanie znowu niszczy to, co może być szkodliwe dla dziecka, zostawiając nienaruszone kwasy tłuszczowe i witaminy zawarte w oleju.

Zalety ozonowanych produktów

Przypomnij sobie powietrze po burzy. Jak dobrze się wtedy oddycha, powietrze jest bogatsze, ponieważ wzbogacony o dodatkowy atom tlen wytworzył ozon. Z lekcji w szkole na pewno pamiętasz, że ziemską atmosferę chroni warstwa ozonowa. Tworzy ona barierę dla szkodliwych promieni słonecznych, tym samym chroni nas przed zgubnym ich nadmiarem. Reguluje ona ekosystem. Ozon wykorzystywany jest do dezynfekcji, usuwa nieprzyjemne zapachy pomieszczeń i czyści klimatyzację. Na pewno widzisz już, jak istotny dla naszej planety i nas samych jest ozon. Producenci ekologicznych produktów spożywczych i pielęgnacyjnych postawili wykorzystać zbawienne właściwości ozonu i wzbogacili o niego swoje wytwory. Ozonowane produkty dla dzieci są na pewno czyste, nie zawierają bakterii i mikrobów. Ozon zabija także alergeny, dzięki temu produkty z jego zastosowaniem nie uczulają.

Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz