Materiał Partnera

Big Bag czy kontener- które rozwiązanie jest lepsze?

Big Bag czy kontener- które rozwiązanie jest lepsze?

Gruntowny remont mieszkania czy domu zawsze wiąże się z dużym bałaganem, wszechobecnym kurzem i nerwową atmosferą. Wyburzanie ścian czy innych elementów architektonicznych generuje  duże ilości gruzu, który musi być składowany i utylizowany zgodnie z przepisami prawa. Z tego też względu wiele osób decyduje się na wynajęcie specjalnego kontenera lub big baga, które są w stanie pomieścić znaczne ilości poremontowych odpadów. Które z tych rozwiązań zapewni nam większe korzyści?

Zalety kontenerów

Kontener na gruz posiada mocną, metalową konstrukcję, dlatego też idealnie nadaje się na ciężkie odpady poremontowe, przemysłowe czy komunalne. Przedsiębiorstwa, które mają w swojej ofercie wywóz śmieci, posiadają do wynajęcia kontenery o zróżnicowanych pojemnościach, dzięki czemu bez problemu możemy dostosować ich kubaturę do swoich potrzeb. Jak podkreśla specjalista z firmy Tompol – największymi zaletami rozwiązania tego typu jest wysoka wytrzymałość oraz bardzo duża ładowność kontenerów. Do ich cech charakterystycznych można zaliczyć także:

  • zamkniętą po bokach konstrukcję,
  • otwieraną od góry obudowę,
  • boki w kształcie trapezu,
  • obecność zaczep, które ułatwiają rozładunek.

Wynajęcie takiego kontenera na czas remontu lub innych działań ułatwia zachowanie porządku przy wyrzucaniu odpadów. Wiąże się także z obniżeniem kosztów transportu, dzięki możliwości załadunku kilku ton odpadów za jednym razem. To dobre rozwiązanie dla osób, które planują duży remont lub nawet wyburzenie części budynku i mają świadomość ogromnej ilości wygenerowanych w ten sposób odpadów.

Zalety Big Bagów

Big Bag jest zdecydowanie mniejszy od kontenera. Wyróżnia się elastyczną, workowatą konstrukcją i doskonale nadaje się do transportu różnych towarów takich jak np. kruszywa czy szkło. Big Bagi produkowane są z wytrzymałego materiału – polipropylenu. Tkanina ta może mieć dodatkową powłokę, która chroni transportowane towary przed zawilgoceniem. Z kolei polipropylen bez powłoki ochronnej zapewnia dobrą wentylację. Big Bagi dobrze sprawdzą się przy niewielkich pracach remontowych. Można do nich wyrzucić stare meble, złom, gruz czy inne odpady segregowane. Pojedynczy wór może pomieścić do dwóch ton śmieci.

Co wybrać?

Jak widać zarówno kontenery, jak i big bagi wyróżniają się wieloma zaletami. Wynajęcie odpowiedniego sprzętu powinno być więc uzależnione od rozległości i stopnia skomplikowania planowanych prac remontowych. Nie ma sensu płacić za cały kontener, kiedy planujemy tylko niewielką metamorfozę łazienki. Z drugiej strony – nawet kilka big bagów może nie wystarczyć, gdy do wyburzenia jest budynek gospodarczy. Wybór odpowiedniego rozwiązania powinien być podyktowany indywidualnym zapotrzebowaniem.

Opracowanie:
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz