Materiał Partnera

Bieszczady – najlepszy kierunek na wakacje

Bieszczady – najlepszy kierunek na wakacje

Cisza, spokój i zachwycające widoki – to wszystko znajdziemy w Bieszczadach. Można tam naprawdę wypocząć, dlatego jeśli nie macie jeszcze planów na wakacje, koniecznie zdecydujcie się na wyjazd właśnie tam. Dlaczego? Oto kilka powodów.

Bez tłumów

Jedną z największych zalet Bieszczad, jest to, że tam nie ma… Krupówek! Ulica w całości zajęta przez handlarzy i turystów do Bieszczad po prostu nie pasuje. Tutaj nie znajdziemy takich tłumów jak nad polskim morzem czy w Zakopanem. Bieszczady nie są tak skomercjalizowane, dzięki czemu odwiedzając je możemy liczyć na prawdziwy spokój. Wybierając się w góry, z łatwością znajdziemy szlak, który będzie całkiem pusty – tylko my i piękne widoki. Czy jest lepszy sposób na odcięcie się od miejskiego zgiełku?

Magiczne miejsce

Jeśli nigdy wcześniej nie spędzaliśmy wakacji w Bieszczadach, z pewnością zaskoczy nas panująca tu niezwykła atmosfera. To miejsce zauroczy każdego nie tylko pięknymi widokami, ale też ogromną życzliwością jego mieszkańców. Każdy, kto decyduje się spędzać życie w otoczeniu natury, z dala od miejskiego pośpiechu, ma do opowiedzenia wiele ciekawych historii. Tutaj żyje się wolniej, tego specyficznego tempa od mieszkańców Bieszczad powinnyśmy się uczyć. Mieszkańcy chętnie wskażą nam drogę, podpowiedzą, co warto zobaczyć i gdzie można zjeść tradycyjny, pyszny posiłek. Koniecznie trzeba spróbować czegoś z rosnącym tu czosnkiem niedźwiedzim. Prawdziwą ucztą są też tutejsze sery – hucuł, bundz, oscypek czy bryndza. Bieszczady to kraina rydzów. Te grzyby powinny pojawić się na naszym talerzu. Doskonale smakują także tutejsze pstrągi – najlepiej w towarzystwie nalewki czy pitnego miodu.

Spokojna przystań

Żeby wypoczynek się udał, po pieszych wędrówkach musi czekać na nas wygodne łóżko i ciepły posiłek. W Bieszczadach z łatwością znajdziemy dla siebie bezpieczną przystań. Pod Suliłą s.c. Ośrodek turystyczno-wypoczynkowy to doskonałe miejsce na dłuższe i krótsze wakacje w Bieszczadach. Znajdziemy go na trasie między Sanokiem a Komańczą. Z ośrodka na własnych nogach możemy dojść czerwonym szlakiem z Komańczy na Chryszczatą – to najwyższy szczyt w okolicy, który liczy 997 m n.p.m. Trasa jest bardzo piękna – po drodze mijamy między innymi urokliwe jezioro Duszatyńskie. Jeśli zależy nam na dłuższej wędrówce, możemy ruszyć niebieskim szlakiem z Chryszczatej na Suliłę. Warty uwagi jest też pobliski klasztor sióstr Nazaretanek w Komańczy. W pobliżu ośrodka czeka na nas zalew Besko Seniawa i zamek w Sanoku, w którym mieści się muzeum prac Zdzisława Beksińskiego, pustelnia św. Jana z Dukli, ruiny zamku w Załużu i wiele innych pięknych i interesujących miejsc. Jeśli natomiast nie będziemy mieli ochoty ruszać się z ośrodka, na miejscu możemy grillować, pograć w siatkówkę, skorzystać z sali telewizyjnej i placu zabaw.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz