Materiał Partnera

Bielizna męska - czym powinna się charakteryzować?

Bielizna męska - czym powinna się charakteryzować?

Przeważnie mężczyźni nie przywiązują większej wagi do wybieranej przez nich bielizny – trzymają się sprawdzonego modelu, a w sklepach sięgają po przypadkowe produkty. To błąd, ponieważ komfortowa bielizna to taka, która spełnia pewne kryteria. Wyjaśniamy, czym powinna charakteryzować się dobra bielizna męska.

Dlaczego warto zwracać uwagę na skład?

Odpowiednia bielizna męska powinna być nie tylko ładna i estetyczna, ale przede wszystkim wygodna. Aby taka była, powinna być wykonana z materiału dobrej jakości.

Podczas wybierania bielizny, mężczyźni wbrew pozorom nie powinni kierować się w pierwszej kolejności modelem, czy kolorem, ale rodzajem materiału, z jakiego została wykonana. Ważne, aby bielizna przepuszczała powietrze, nie uciskała i nie przylegała zbyt mocno. Tylko wtedy zapewni noszącemu ją mężczyźnie pełen komfort – radzi nasz rozmówca reprezentujący hurtownię Anstel.

Najlepsza męska bielizna to ta wykonana z bawełny (najlepiej organicznej) lub bambusa. Bezwzględnie należy unikać takiej wykonanej ze sztucznych materiałów, w tym poliestru. Materiały syntetyczne mają bowiem gorsze właściwości i mogą doprowadzić do przegrzewania się delikatnych okolic intymnych, powodując tym samym odparzenia i zmiany skórne.

Dobrym rozwiązaniem jest też wybieranie bielizny z naturalnego materiału, posiadającą niewielką domieszkę włókien syntetycznych, które nie wpływają ujemnie na jakość produktu.

Liczy się jakość

Należy pamiętać o tym, że na bieliźnie nie wolno oszczędzać. Każdy mężczyzna powinien więc wybierać bieliznę z materiałów wysokiej jakości. Najlepiej stawiać na modele stworzone z antybakteryjnych materiałów o właściwościach hipoalergicznych. Taka bielizna przeciwdziała namnażaniu się bakterii, a to bezpośrednio przekłada się na komfort jej noszenia.

Nie warto kupować bielizny prześwitującej, która szybko się rozciąga. Jednak, jeśli pomimo wszystko nie chcecie wydawać zbyt dużo i wolicie tańsze rozwiązania, pamiętajcie o częstej wymianie starej bielizny na nowe egzemplarze.

Jaki model bielizny męskiej jest najlepszy?

Wybór rodzajów męskiej bielizny jest całkiem spory, dlatego wielu panów zadaje sobie pytanie, który z nich jest najlepszy. Odpowiedź na to pytanie może okazać się zaskakująca – wszystko zależy od upodobań i potrzeb mężczyzny.

Panowie wybierać mogą między slipami i krótkimi bokserkami. Każdy z tych modeli ma pewne zalety, dla których warto postawić właśnie na niego. Ostateczny wybór, jak wspominaliśmy wcześniej, powinien zależeć więc od preferencji osoby, która będzie nosić daną część bielizny.

Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz