Artykuł sponsorowany

Bezwykopowe układanie podziemnych instalacji. Na czym to polega?

Bezwykopowe układanie podziemnych instalacji. Na czym to polega?

Dzięki nowoczesnym technologiom budowlanym, można zbudować sieć podziemnych instalacji znacznie łatwiej niż kiedyś. Wszystko to za sprawą techniki bezwykopowej, która pozwala założyć nową instalację nie niszcząc gotowej infrastruktury dróg lub chodników. Na czym tak naprawdę polega ta technika budowy instalacji podziemnych? Przekonasz się, czytając nasz artykuł.

Technika bezwykopowa – praktyczne rozwiązanie

Metoda bezwykopowa jest niezbędna wszędzie tam, gdzie mamy drogę, lub chodnik, cieszące się szczególnie dużym natężeniem ruchu. Dzięki metodom bezwykopowej budowy instalacji, mamy możliwość wykonywać prace budowlane nie niszcząc nawierzchni drogie lub deptaku. Nie blokujemy też całkowicie ruchu w miejscu prowadzenia prac budowlanych. To dlatego w miejscach, takich jak na przykład ruchliwe trasy czy skrzyżowania, odchodzi się dziś od tradycyjnej metody budowy instalacji podziemnych, na rzecz metod bezykopowych. Tego rodzaju prace wykonuje firma HD Sigma s.c. Przewierty sterowane. Do ich realizacji niezbędny jest nowoczesny, specjalistyczny sprzęt, oraz duże doświadczenie, pozwalające na precyzyjne wykonanie wiercenia pod ziemią.

Dlaczego metoda bezwykopowa jest wygodniejsza?

Metoda bezwykopowa budowy instalacji podziemnych jest znacznie korzystniejsza z kilku ważnych powodów – przede wszystkim, pozwala ona uniknąć wielu czynności koniecznych podczas tradycyjnej budowy podziemnych instalacji, takich jak deskowanie ścian wykopu, wykonywanie podłoża pod przewodami, zasypywanie wykopu czy wywożenie starych przewodów. Dzięki wyeliminowaniu tych wszystkich prac, wykonanie instalacji idzie znacznie szybciej – takie prace nie ciągną się w nieskończoność. Ogromnie istotne jest też to, że wykorzystując metodę bezwykopową, ratujemy nawierzchnię uliczną przed zniszczeniem, co znacznie ogranicza koszty realizacji inwestycji. Podczas budowy instalacji podziemnej tą metodą, do wywiezienia mamy też znacznie mniej gruntu – jest go zaledwie tyle, ile pomieściłyby umieszczane w ziemi rury. Co bardzo ważne, metoda bezwykopowa jest bezpieczna – ryzyko, że pracując w ten sposób uszkodzimy inne, istniejące już instalacje jest naprawdę minimalne. Jak widać, taka metoda pracy pozwala wyeliminować niema wszystkie niedogodności, związane z budową instalacji – zarówno te, które dotyczą ekipy budowlanej, jak i zwykłych mieszkańców okolicy, w której pojawia się nowa instalacja. Nie trzeba organizować zmiany w organizacji ruchu lub objazdów, bo droga jest przejezdna. 

Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz