Materiał Partnera

Beztroskie dzieciństwo. Tradycyjne zabawki rozwijają charakter Twojego dziecka!

Beztroskie dzieciństwo. Tradycyjne zabawki rozwijają charakter Twojego dziecka!

W dzisiejszych czasach dzieci od najmłodszych lat zabawiane są przy pomocy smartfonów, telewizji czy wielu elektronicznych zabawek, które mają stymulować ich rozwój. Chcąc zapewnić maluchowi jak największą rozrywkę, zapominamy, że dzieciństwo to czas, w którym dziecko poznaje świat, uczy się wielu nowych rzeczy i kształtuje swój charakter. Bezmyślne wpatrywanie się w ekran telefonu, nie sprawi, że wyrośnie ono na zdolnego i empatycznego człowieka. Tradycyjne zabawki umożliwiają maluchowi spędzanie czasu w gronie rówieśników oraz rodziców i rozwijają cechy osobowościowe. Jakimi zabawkami warto obdarować dziecko?

Maskotki

Miękkie i kolorowe pluszaki to symbol dzieciństwa. Nie powinno zabraknąć ich w żadnym dziecięcym pokoju. Maskotki występują w wielu rożnych formach i rozmiarach- od tradycyjnych misiów, które towarzyszą dziecku podczas snu po pacynki, które idealnie nadają się do stworzenia domowego teatrzyku. Z pluszakami można bawić się na wiele różnych sposobów. Wiele dzieci traktuje je jak najlepszych przyjaciół, z którymi trudno rozstać się na krok. Zabawa maskotkami rozwija wyobraźnię malucha, uczy go kreatywności, ale też troskliwości i odpowiedzialności za swoje rzeczy. Dzieci, które bawią się w grupie uczą się współpracy oraz dzielenia się zabawkami z innymi. Smartfon z kolorową kreskówką nie oferuje takich możliwości.

Klocki

W wielu doskonale zaopatrzonych hurtowniach zabawek dziecięcych takich jak np. Polter, znajdziemy ogromny wybór klocków, dostosowanych do dzieci w każdym wieku. Najmłodsi z pewnością ucieszą się z dużych, kolorowych, plastikowych klocków, które z łatwością można ułożyć w dowolną konstrukcję. Coraz większym zainteresowaniem klientów cieszą się również klocki, wykonane z drewna. Stworzone z dbałością o każdy detal, są bardzo trwałe i posłużą maluchowi przez wiele lat. Niegasnącą popularnością wśród kilku – i kilkunastolatków mogą pochwalić się klocki LEGO. Każdy zestaw to zupełnie inna przygoda, która zabiera dziecko w nieznany świat i pochłania na długie godziny. Zarówno tradycyjne, jak i bardziej nowoczesne klocki rozwijają zdolności manualne najmłodszych członków rodziny, uczą precyzji, logicznego myślenia i planowania przestrzennego. Tak wiele korzyści, dzięki jednemu zakupowi!

Lalki i samochody

Kiedyś lalki dedykowane były tylko dla dziewczynek, a samochody dla chłopców. Obecnie granica mocno się zatarła i dzieci wybierają do zabawy dowolne zabawki. Lalki wzmacniają w dziecku poczucie odpowiedzialności, uczą empatii i opiekuńczości. W sklepach znajdziemy wiele przeróżnych modeli lalek- od słodkich bobasów, po lalki Barbie, które wciąż są uwielbiane przez dzieci. Z podobną różnorodnością spotkamy się, jeśli chodzi o świat samochodów. Te z kolei rozwijają zdolności manualne maluchów i wymuszają na nich aktywność ruchową.

Opracowanie:
Wilkowice, Szkolna 11
tel. 65 529 75 00
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz