Artykuł sponsorowany

Beton towarowy – rodzaje

Beton towarowy – rodzaje

Beton to surowiec budowlany, który szeroko wykorzystywany jest w różnego rodzaju budownictwie: kubaturowym, mieszkalnym, rolnym, gospodarczym, przemysłowym, czy liniowym. Warto wiedzieć, że specyfikacja dzisiejszego rynku polega na wykorzystaniu wiedzy, doświadczenia, produktów, usług i technik profesjonalnych firma betoniarskich, dzięki którym inwestycje przebiegają znacznie szybciej – coraz rzadziej wykorzystuje się małe betoniarki, w których samodzielnie wykonuje się mieszankę betonową.

Beton towarowy

Betonem towarowym nazywa się specjalnie przygotowane gęste lub półpłynne mieszanki betonowe, które wykorzystywane są zarówno w budownictwie przemysłowy, drogowym, jak i mieszkaniowym. Wykonują je wyspecjalizowane firmy z nowoczesnym parkiem maszynowym, które oprócz produkcji są również skoncentrowane na obsłudze klientów instytucjonalnych, biznesowych i indywidualnych w ramach transportu oraz pompowania betonu. Na polskim rynku działa wiele tego typu przedsiębiorstw, a jednym z najbardziej wyróżniających się pod względem jakości i terminowości jest firma Impex-Beton. Jej przewaga konkurencyjna budowana jest przede wszystkim na wysokich właściwościach użytkowych. Wszystkie produkty/półprodukty muszą bowiem przejść odpowiednie testy laboratoryjne, a procesy produkcyjne muszą mieć wdrożone skomplikowane procedury jakościowe.

Beton towarowy – rodzaje

Beton towary występuje w wielu różnych rodzajach, które są najczęściej kategoryzowane ze względu na zastosowanie. Można dzięki temu wyróżnić beton posadzkowy, beton o podwyższonej mrozoodporności, beton hydrotechniczny, beton samozagęszczalny, beton zbrojony włóknami polipropylenowymi, beton zbrojony włóknami stalowymi, a także beton zwykły. Ich parametry techniczne definiują zakres wykorzystania, i tak dla przykładu beton posadzkowy musi posiadać klasę C8/10, a beton wykorzystywany przy budowie wielu elementów konstrukcji domów jednorodzinnych musi posiadać klasę C12/15 – stropy, wieńce, schody itp. Warto wiedzieć, że to właśnie klasowość betonu jest najważniejszym wyznacznikiem przy zarządzaniu planem zakupu materiałów do realizacji danej inwestycji architektonicznej. Beton klasa C 20/25 wykorzystywany jest między innymi przy wznoszeniu elementów o dużych rozpiętościach lub tych narażonych na wyjątkowo duże obciążenia, a beton klasy C 16/20 najczęściej wykorzystuje się w przypadku budowy ścian piwnic/ścian fundamentowych na terenach o wysokim poziomie wód gruntowych. Określenie rodzaju zastosowanego betonu musi być zawsze dokonane przy współpracy biura architektonicznego, biura geodezyjnego, ekipy budowlanej z firmą betoniarską – producentem i dystrybutorem betonu towarowego.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz