Artykuł sponsorowany

Beton architektoniczny – charakterystyka i zastosowanie

Beton architektoniczny – charakterystyka i zastosowanie

Beton architektoniczny zyskuje coraz większą popularność i jest wykorzystywany jako efektowny materiał wykończeniowy. Posiada duży potencjał, który pozwala na oryginalne aranżowanie przestrzeni. Jest ceniony za wysoką trwałość i dekoracyjność. Postaramy się przybliżyć charakterystykę tego materiału oraz podpowiedzieć, jak można go wykorzystać w nowoczesnej architekturze.

Podstawowe informacje o betonie architektonicznym

Beton architektoniczny tworzony jest ze specjalnej mieszanki, której właściwości sprawiają, że materiał ten idealnie nadaje się do wykańczania wnętrz – jest dekoracyjny, estetyczny i trwały. Wytrzymałość tego materiału określa norma PN-EN 206+A1:2016-12. Beton architektoniczny daje nam bardzo szerokie możliwości aranżacyjne. Inwestor może bowiem zdecydować się na różną fakturę powierzchni, a także wybierać elementy w szerokiej gamie kolorystycznej.

Wysokiej jakości beton architektoniczny ma w swojej ofercie firma LOFT MODERN DESIGN, działająca w Szczecinie.

Zalety betonu architektonicznego

Beton architektoniczny charakteryzuje się wysoką trwałością materiału. Nie wymaga on specjalnej pielęgnacji, ale gwarantuje długotrwałość koloru, nie poddaje się procesom korozyjnym, jest odporny na uszkodzenia mechaniczne. Zwiększa również bezpieczeństwo pożarowe budynku, ponieważ jest niepalny. Z powodzeniem można stosować go na elewacjach zewnętrznych, ponieważ jest odporny na działanie czynników atmosferycznych. Kolejną jego zaletą jest niska waga, dzięki czemu nie powoduje zbędnego obciążenia konstrukcji budynku. Jest estetyczny i dekoracyjny, dzięki czemu daje duże możliwości aranżacyjne, pozwalając kreować dowolne struktury i kształty. Trzeba też wspomnieć, że płyty z betonu architektonicznego mają właściwości wyciszające i wygłuszające pomieszczenie.

Zastosowanie betonu architektonicznego

Beton architektoniczny jest ceniony przez projektantów i inwestorów głównie ze względu na wysoką trwałość oraz dekoracyjność. Jest szeroko wykorzystywany do tworzenia elewacji, a także wykańczania ścian, podłóg czy schodów. Często można go zobaczyć, jako element ogrodzeniowy.

Idealnie wpasowuje się we wnętrza urządzone w stylu industrialnym, modernistycznym lub minimalistycznym. Doskonale komponuje się w zestawieniu z drewnem, metalem, cegłą oraz tkaniną. Stanowi także świetne tło dla elementów w intensywnych kolorach.

Oceń artykuł (2)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz