Materiał Partnera

Balustrada do twojego domu

Balustrada do twojego domu

Spacerując obok kamienic, czy domków, wielokrotnie można dostrzec piękne balustrady, zdobiące balkony, schody, czy tarasy. Ich konstrukcje mogą być proste, a także bardziej skomplikowane. Zazwyczaj ozdobne balustrady kute są bardzo trwałe i odporne na wszelkiego rodzaju uszkodzenia mechaniczne, a także na korozje. To, wraz z elegancją, z jaką się prezentują tego typu konstrukcje, przekonały do siebie niejednego inwestora.

Krótki opis i podział balustrad

Główną funkcją balustrad jest ochrona użytkowników wszelkiego rodzaju schodów, balkonów itp., przed upadkiem. Dodatkowo pełni także bardzo ważne funkcje dekoracyjne. Balustrady mogą być wykonane z najróżniejszych materiałów. Surowcem wykorzystywanym do wytworzenia tego elementu jest szkło, drewno, cegła, kamień oraz metal. Wybór odpowiedniego materiału powinien być podyktowany architekturą budynku tak, aby wkomponowany, nie gryzł się z ogólnym zamysłem architektonicznym. Właściwie wykonana balustrada może dodać kamienicom, czy domkom bardzo wiele elegancji i klasy. Muszą one być także odpowiednio zamontowane. Montaż musi być wykonany nie tylko estetycznie, ale przede wszystkim w taki sposób, aby spełniał swoją podstawową funkcję, którą jest zapewnienie bezpieczeństwa. Zarówno balustrady szklane, jak i metalowe balustrady kute, wykonuje firma Eurochrom. Jest to firma znajdująca się w miejscowości Subkowy pomorskie, która na rynku działa nieprzerwanie od 2003 roku. Zajmuje się produkcją barierek, poręczy, balustrad, schodów metalowych oraz zadaszeń. Doświadczenie oraz wiedza, jaką firma zdobyła przez długie lata w tej branży, pozwala na świadczenie najwyższej jakości usług, które świadczone są głównie w województwie pomorskim.

Balustrady ze stali nierdzewnej

Mówiąc o zaletach balustrad ze stali nierdzewnej, w pierwszej kolejności należy podkreślić ich walory estetyczne. Odpowiednio wykonane, mogą doskonale wkomponować się zarówno w styl klasyczny, jak i nowoczesny. Trzeba także zaznaczyć, że po zamontowaniu, nie wymagają one praktycznie żadnej pielęgnacji, czy konserwacji, a przy tym jest bardzo odporna na zabrudzenia. Są one także odpowiednio zabezpieczone przed rdzą, dzięki czemu nie trzeba się obawiać korozji. Możliwe jest ich dodatkowe zdobienie, poprzez dodanie elementów z innych materiałów, takich jak np. drewno, czy szkło. Minusem balustrad tego typu, jest ich cena. Jest ona stosunkowo wysoka, jednak pamiętać należy, że jest to inwestycja, która służyć będzie przez długie lata, bez konieczności wymiany, czy większych prac konserwatorskich.

Opracowanie:
Subkowy, Kościelna 16
tel. 604 488 319
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz