Materiał Partnera

Bajkowe wzgórze – rodzinna atmosfera i indywidualny rozwój Twojego dziecka!

Bajkowe wzgórze – rodzinna atmosfera i indywidualny rozwój Twojego dziecka!

Bajkowe wzgórze to nazwa jednego z najlepszych niepublicznych przedszkoli w Gdańsku, a nawet i w Polsce. Czym wyróżnia się właśnie ta placówka? Przede wszystkim indywidulanym podejściem do każdego wychowanka, dążeniem do odkrywania talentów dzieci, a także zapewnianiem rodzinnej atmosfery pełnej zabaw, radości i szacunku. W Bajkowym Wzgórzu dzieci bowiem mogą liczyć na wysoki poziom edukacji, bez zabierania im beztroskiego dzieciństwa.

Nowoczesna infrastruktura

Przy wybieraniu przedszkola dla dzieci, wielu rodziców ocenia daną placówkę między innymi pod kątem poziomu infrastruktury. Ten w ośrodku Bajkowe Wzgórze jest najwyższy z możliwych. Mowa zarówno o zapleczu sanitarnym oraz gastronomicznym, jak i o nowoczesnych i kolorowych salach zajęć, które są stworzone z ekologicznych materiałów. Wyposażenie również zostało dobrane w taki sposób, aby zapewnić komfort dzieciom. Mowa o niepodrażniających skórę tworzywach, krzesełkach i stolikach, które pozwalają na zachowanie odpowiedniej postawy ciała, czy też o różnego rodzaju zabezpieczeniach. Na nowoczesną infrastrukturę Bajkowego Wzgórza zaliczają się także sprawne systemy przeciwpożarowe, czy ogrody, należące do przedszkola, w których dzieci mogą bawić się i uczyć na świeżym powietrzu.

Edukacja nowatorskimi technikami

Dzisiejsze najlepsze przedszkola, stawiają przede wszystkim na wdrażanie nowatorskich technik edukacyjnych, które mają rozwijać pamięć, zdolności przestrzenne, zdolności komunikacyjne, kompetencje społeczne, czy też umiejętności psychoruchowe. Specjaliści Bajkowego Wzgórza dzięki szerokiemu wyspecjalizowaniu pedagogicznemu, psychologicznemu i animatorskiemu, łączą edukację z zabawą, co według lekarzy sprzyja dynamicznemu rozwojowi dzieci. Gdańskie niepubliczne przedszkole zlokalizowane w dzielnicy Morena proponuje m.in. zajęcia logopedyczne, zajęcia językowe (j. angielski), rytmikę i taniec, muzykoterapię, bajkoterapię, Metodę Dobrego Startu (przygotowuje do edukacji szkolnej), plastykę, czy też innego rodzaju zajęcia dydaktyczne, uwzględniające również wycieczki poznawcze, np. do różnych instytucji publicznych (sklepy, urzędy, poczta, teatr, kino itd.).

Indywidualne podejście do dzieci

Jeśli mówimy o indywidualnym podejściu do dzieci w wychowaniu przedszkolnym, mamy na myśli zarówno spełnianie przez wychowawców ściśle wyznaczonych przez rodziców działań (podawanie leków, ustalona dieta itp.), jak i tych dotyczących podkreślenia przez pedagogów wyjątkowości każdej pociechy. W przedszkolu Bajkowe Wzgórze duży nacisk kładzie się na odkrywanie potencjalnych talentów dzieci i ich życiowych predyspozycji, napełniając je pasją, chęcią odkrywania nowości oraz dążenia do doskonałości. Według badań naukowych rozwianie talentów artystycznych, czy też predyspozycji społecznych, humanistycznych, przyrodniczych, językowych, oraz matematycznych od najmłodszych lat, może znacznie wpłynąć na całościowy rozwój naszych pociech!

Opracowanie:
Gdańsk, Widok 55-57
tel. 506 211 166
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz