Materiał Partnera

Bądź eko - żyj zdrowo i w zgodzie z naturą

Bądź eko - żyj zdrowo i w zgodzie z naturą

Bycie eko jest obecnie bardzo modne. Życie w zgodzie z naturą poprzez segregowanie odpadów, ograniczenie zużycia wody i energii elektrycznej, zrezygnowanie z plastikowych opakowań oraz spożywanie żywności ekologicznej i korzystanie naturalnych kosmetyków poza powszechnie panującym trendem, jest po prostu bardzo zdrowe i wpływa pozytywnie na nasze zdrowie fizyczne i psychiczne. W jaki sposób wybierać dobrej jakości produkty ekologiczne? Podpowiadamy.

Bio żywność – dlaczego warto po nią sięgać?

Ekologiczna żywność w ostatnim czasie cieszy się dużą popularnością. Nie tylko ze względu na modę, ale przede wszystkim na rosnącą świadomość konsumentów, którzy coraz uważniej przyglądają się temu, co chcą zjeść i czym chcą nakarmić swoje dzieci. Częściej zwracają uwagę na to, skąd pochodzą kupowane przez nich produkty i jaki mają skład te przetworzone. Organiczne jedzenie zmniejsza ryzyko wystąpienia i obniżenie rozwoju chorób cywilizacyjnych, jak też niektórych nowotworów, ma wpływ na dobrą kondycję organizmu i opóźnienie procesów starzenia się .

Bio produkty od tych zwykłych różnią się przede wszystkim źródłem pochodzenia. Są pozbawione szczepionek, ulepszaczy smaku, antybiotyków i sztucznych nawozów oraz innych substancji, które negatywnie wpływają na nasze zdrowie i zatruwają nasz organizm. Pochodzą z ekologicznych hodowli i upraw. Są bezpieczne i zawierają o wiele więcej witamin i składników mineralnych.

Ekologiczną żywność można dostać już w marketach, jednak najlepiej zaopatrywać się w nią w sprawdzonych sklepach z ekologicznymi produktami, takich jak BIO Complete Zdrowie w Komplecie. Tu możesz zaopatrzyć się zdrową, zieloną żywność, pieczywo i produkty bezglutenowe, razowy kuskus czy olej z konopi.

Kosmetyki naturalne – jak je wybierać?

Naturalne preparaty do pielęgnacji mają zbawienny wpływ na kondycję i wygląd naszej skóry. Stosuje się w nich roślinne składniki i ekologiczne formuły. By mieć pewność, że wybierany przez nas kosmetyk jest ekologiczny, przede wszystkim należy czytać etykiety. To na nich są zawarte wszelkie informacje dotyczące składu produktu. Naturalne kosmetyki powinny być pozbawione parabenów, sztucznych barwników i aromatów, syntetycznych emulgatorów (np. PEG), pochodnych ropy naftowej czy też substancji pochodzenia zwierzęcego. Przede wszystkim ich skład powinien opierać się na roślinnych ekstraktach, tak jak to jest z kosmetykami dostępnymi w Bio Complete. Tu przy każdym produkcie udostępniony jest jego skład. Tak więc można dokładnie sprawdzić, co dany kosmetyk zawiera.

Opracowanie:
Gdynia, Strzelców 50 lok. 2
tel. 603 260 205
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz