Materiał Partnera

Badania termowizyjne wykonywane przez firmę TERMOCERT

Badania termowizyjne wykonywane przez firmę TERMOCERT

Coraz częściej wykorzystywane m.in. w branży budowlanej badania termowizyjne to zadanie dla specjalistów dysponujących zarówno odpowiednią wiedzą z tego zakresu, jak i profesjonalnym sprzętem. Wysokiej rozdzielczości kamera termowizyjna pozwala na przeprowadzenie kompleksowej diagnostyki poszczególnych układów, systemów czy elementów konstrukcyjnych. Czego konkretnie dotyczą badania termowizyjne, które realizuje m.in. firma TERMOCERT?

Budynek bez tajemnic

Jednym z głównych zastosowań badań kamerą termowizyjną jest budownictwo np. w wielu przypadkach nieinwazyjne badanie kamerą pozwala zlokalizować wyciek z instalacji centralnego ogrzewania oraz ciepłej i zimnej wody, niemożliwy do zlokalizowania za pomocą innych metod konwencjonalnych.

Kamery termowizyjne wykorzystuje się oczywiście do diagnostyki elementów konstrukcyjnych budynków. Badania izolacji termicznej przegród zewnętrznych m.in. ścian, stropów oraz elementów stolarki okiennej i drzwiowej, prowadzone przez firmę TERMOCERT w sezonie jesienno-zimowym, pozwalają na szybkie określenie źródeł strat ciepła i nieszczelności i związanego z tym nadmiernego zapotrzebowania na energię do ogrzewania.

Za pomocą profesjonalnej kamery termowizyjnej, firma TERMOCERT może także wykonać badanie szczelności podziemnych sieci ciepłowniczych. Lokalizowanie wycieków wody z instalacji domowych czy szukanie przecieków w sieciach ciepłowniczych jest jednak usługą wymagającą wysokich kwalifikacji i dużego doświadczenia a firma TERMOCERT może się poszczycić niemal 10-letnim doświadczeniem w dziedzinie wykrywania wycieków.

Inne zastosowania termowizji

Diagnostyka termowizyjna jest wykorzystywana coraz szerzej nie tylko w budownictwie. W ostatnich latach szczególne znaczenie zyskują okresowe badania termowizyjne rozdzielni elektrycznych, prowadzone w przedsiębiorstwach i zakładach przemysłowych, budynkach biurowych, magazynach oraz różnych obiektach użyteczności publicznej. Tego rodzaju badania są coraz częściej wymagane przez firmy ubezpieczeniowe, gdyż dzięki nim możliwe jest wcześniejsze wykrycie różnego typu zagrożeń i usterek w instalacjach elektrycznych, które mogą prowadzić do poważnych awarii a nawet pożarów.

Za pomocą kamery termowizyjnej wykonuje się inspekcje maszyn i urządzeń produkcyjnych m.in. kontrole stanu łożysk w silnikach i przekładniach, badanie izolacji termicznej w instalacjach pary technologicznej, kanałach spalin itp. Możliwe jest także ciągłe monitorowanie temperatur w różnych procesach produkcyjnych. Wykorzystując dodatkowy zestaw pomiarowy z wentylatorem dużej wydajności można wykonać pomiar szczelności budynku metodą tzw. Blower Door i zlokalizować istniejące nieszczelności, co ma szczególne znaczenie w chłodniach przemysłowych, wyposażonych w instalację inertyzacji (atmosfery wzbogaconej azotem).

Profesjonalny sprzęt

Oprócz rozległej wiedzy i doświadczenia, wysoką jakość usług termowizyjnych może zapewnić tylko wysokiej klasy sprzęt.  Firma TERMOCERT dysponuje profesjonalną kamerą termowizyjną FLIR T620bx o wysokiej rozdzielczości 1280x960 pikseli i czułości temperaturowej poniżej 0,05⁰C (w zakresie  od -20⁰C do +650⁰C).  Tak wysoka rozdzielczość jest rzadko spotykana w dostępnych na rynku kamerach przeznaczonych do celów cywilnych i zapewnia najwyższą jakość termogramów rejestrowanych podczas badań termowizyjnych prowadzonych przez firmę TERMOCERT.

Należy jednak pamiętać, by badania termowizyjne zlecać wyłącznie specjalistom – dzięki wieloletniemu doświadczeniu oraz nowoczesnej kamerze wysokiej rozdzielczości, profesjonalnie wykona je firma TERMOCERT.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz