Artykuł sponsorowany

Badania nieniszczące

Badania nieniszczące

Badania nieniszczące to rozwiązanie, po które sięgamy, gdy zależy nam na pomiarze struktury bez konieczności ingerencji w badany przedmiot. Pozwala to zaoszczędzić koszty, czas i dość szybko uzyskać wyniki oraz wskazać wszelkie usterki. Ta nowoczesna metoda prowadzenia badań wykorzystywana jest w wielu branżach od budowlanej, motoryzacyjnej po produkcyjną.

Przedsiębiorstwo Stude to specjalistyczna firma, zajmująca się przeprowadzaniem badań nieniszczących NDT. Wieloletnie doświadczenie oraz nieustanne poszerzanie oferty to czynniki, które wyróżniają nas na rynku. Nasze usługi kierujemy zarówno do mniejszych jak i większych przedsiębiorstw.

Badania nieniszczące

Badania nieniszczące pozwalają na sprawdzenie stanu bieżącego badanej konstrukcji czy obiektu. Następnie wykorzystując tę analizę możliwe jest dokonanie prognozy dotyczącej trwałości jak również oceny jakości wykonania a w efekcie stopnia bezpiecznego użytkowania badanej konstrukcji. Tego rodzaju metoda prowadzenia badań doceniania jest dzięki braku konieczności ingerencji w struktury sprawdzanego obiektu. Co więcej, mogą być one przeprowadzone na każdym etapie produkcji czy budowy. W bardzo łatwy sposób można ustalić parametry i cechy fizyczne badanego materiału wykorzystując do tego specjalistyczny sprzęt. Dzięki badaniom nieniszczącym nie wpływamy na zdolności wytrzymałościowe badanych elementów i nie musimy bać się, że analizowany fragment zostanie w jakiś sposób zmieniony lub uszkodzony w trakcie prac badawczych. Badania takie można przeprowadzać wykorzystując różnorodne metody i techniki.

Metody badania

W Stude oferujemy Państwu badania nieniszczące wykonywane za pomocą czterech podstawowych metod. Badania ultradźwiękowe wykorzystujące i rejestrujące rozchodzące się fale ultradźwiękowe w badanych materiałach. Rejestr impulsów, odbić od dna badanego elementu pozwalają wykryć wady wewnętrzne czy powierzchniowe. Badania te można wykorzystać w przemyśle energetycznym, metalurgicznym, kolejowym czy lotniczym, a nawet spawalniczym. Badania metodą wizualną pozwalają wykryć problemy na powierzchni badanych obiektów. Badania penetracyjne pozwalają wykryć nieciągłości powierzchniowe (pęknięcia, szczeliny i mikropęknięcia) jak i nieszczelności elementów spawanych. Można je wykonywać również w przypadku tworzyw sztucznych czy ceramicznych. Przed badaniem należy oczyścić powierzchnię. Badania magnetyczno-proszkowe to kolejna metoda, jaką wykorzystujemy, aby zbadać materiał, który poddawany jest procesowi zmiany kształtu. Wykorzystuje się je w branży odlewniczej, lotnictwie czy motoryzacji. Wymagają dużej precyzji i odpowiedniego sprzętu. Nasi pracownicy nieustannie dokształcają się w nowoczesnych metodach badań i dlatego możemy Państwu zaproponować między innymi badanie materiału blachy, pomiar grubości powłoki lakierniczej, badanie ultradźwiękowe odlewów, badanie ultradźwiękowe odkuwek, badanie rozwarstwień blachy. Sporządzamy pomiary chropowatości powierzchni, jej twardości, a także grubości ścianek z dostępem z jednej strony.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz