Artykuł sponsorowany

Badania dla kierowców – przygotuj się do wizyty w gabinecie lekarskim!

Badania dla kierowców – przygotuj się do wizyty w gabinecie lekarskim!

Badanie dla kierowców odbywa się za każdym razem wśród osób, które podejmują się kursów na prawo jazdy różnych kategorii, lub wtedy, kiedy ich zawód wymaga stałej pracy w oparciu o pojazdy – busy, autobusy, ciągniki siodłowe, czy maszyny budowlane i rolne. Odpowiednią analizę medyczną przeprowadzają wtedy lekarze medycyny pracy, czy specjaliści chorób wewnętrznych, którzy przygotowują stosowne orzeczenie lekarskie.

Kompleksowość badania dla kierowców

Badanie dla kierowców jest bardzo kompleksowe i dotyczy oceny stanu zdrowia narządu wzroku; narządu słuchu i równowagi; układu ruchu; układu sercowo-naczyniowego i układu oddechowego; układu nerwowego; czynności nerek; czy nawet stanu psychicznego. Ważne jest również określenie wpływu stosowania produktów leczniczych na zdolność do kierowania pojazdami, czy innych poważnych zaburzeń stanu zdrowia, które mogą stanowić zagrożenie w sytuacji kierowania samochodem itd. Pacjenci, którzy cierpią na padaczkę lub cukrzycę, powinni dostarczyć odpowiednie opinie lekarskie. Mowa o tych neurologicznych oraz diabetologicznych.

Skierowanie na dodatkowe badania specjalistyczne

W przypadku stwierdzenia poważnej wady wzroku lub innej choroby o potencjalnie ciężkim przebiegu, lekarz może skierować badanego na wizytę specjalistyczną. W takiej sytuacji sporządzenie ostatecznego dokumentu o stanie zdrowia przyszłego kierowcy zostanie dokończone dopiero wtedy, kiedy badany dostarczy dodatkowe opinie medyczne. To wtedy istnieje możliwość uzyskania orzeczenia, które przekazywane jest do odpowiedniego Wydziału Komunikacji. W przypadku osób z różnymi ograniczeniami ważne przy tym jest wskazanie specjalnego kodu. Ich lista jest bardzo szeroka, a dotyczą one m.in.: wymaganej korekta lub ochrony wzroku; wymaganej korekta słuchu lub wspomagania komunikacji; wymaganej modyfikacji w układzie zmiany biegów; wymagania dodatkowego oznakowanie pojazdu i wielu innych.

Gdzie udać się na badanie dla kierowców?

Badanie dla kierowców indywidualnych lub tych wysyłanych przez firmy odbywa się w prywatnych poradniach, które posiadają odpowiednie uprawienia. Wybierać warto gabinety takich lekarzy, jak specjalisty chorób wewnętrznych Barbary Seluk ze Szczecina, która zajmuje się także medycyną ogólną i kardiologią. Szerokie wyspecjalizowanie to gwarancja szybkiego wydania opinii dla Wydziału Komunikacyjnego, a także możliwość wdrożenia odpowiedniej profilaktyki zdrowotnej. Może ona dotyczyć ochrony przed schorzeniami układu krążenia, na co uwagę powinny zwrócić osoby po 50 roku życia… 

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz