Materiał Partnera

Awarie na drodze - co każdy kierowca powinien wiedzieć

Awarie na drodze - co każdy kierowca powinien wiedzieć

Awarie samochodowe lub drobne kolizje mogą się zdarzyć każdemu kierowcy - wystarczy chwila nieuwagi, złe warunki pogodowe lub nieodpowiedzialny kierowca, który brawurowo jedzie obok nas. Czasem samochód odmawia posłuszeństwa z powodu usterki, a dzieje się to zwykle w najmniej oczekiwanym momencie, z dala od miejsca zamieszkania. Jak sobie wtedy poradzić? Podpowiadamy w poniższym artykule.

Przede wszystkim - bez paniki

Nagłe, niespodziewane problemy z samochodem mogą się przytrafić każdemu z nas. Gdy awaria zdarza się po raz pierwszy, łatwo poddać się stresowi - samochód nagle staje, za nami tworzy się korek, a nerwowe komentarze innych kierowców nie ułatwiają sytuacji. Aby uniknąć niepotrzebnego stresu i sprawnie zakończyć niekomfortową sytuację, pamiętaj o kilku rzeczach:

  • Zawsze trzymaj w aucie (lub zapisz w telefonie komórkowym) numer do pomocy drogowej, która szybko i sprawnie zajmie się awarią.
  • Woź ze sobą koło zapasowe i narzędzia niezbędne do wymiany koła. Przebita opona to najczęściej występująca awaria na drodze. Mając odpowiednie narzędzia, aby się z nią uporać, będziesz mniej zestresowany, gdy to się przytrafi.
  • Zorientuj się, czy ubezpieczenie twojego samochodu obejmuje usługę assistance. Ubezpieczenie assistance nie musi być drogie, a znacznie ułatwia życie w sytuacji kryzysowej na drodze. Dzięki niemu bezpłatnie można skorzystać z wielu usług pomocy drogowej, np. holowanie auta do określonej odległości lub naprawa pojazdu na miejscu zdarzenia do określonej kwoty.
  • Jeżeli awaria jest poważna i naprawa jest konieczna w warsztacie, postaraj się ustalić cenę za holowanie (jeśli to ty będziesz musiał pokryć koszty). Pozwoli to na uniknięcie nieporozumień po dotarciu do warsztatu samochodowego.

Pomoc drogowa czy holowanie?

Warto poznać różnicę między pomocą drogową a holowaniem. Pomoc drogowa ma szerszy zakres usług niż zwykłe autoholowanie. W pierwszym przypadku specjaliści dokonują napraw na miejscu, a jeśli są one zbyt poważne, transportują auto do warsztatu. Pomoc drogowa oferuje również inne, dodatkowe usługi takie jak dowóz paliwa, wyciąganie zakopanych samochodów itp. Autoholowanie ogranicza się głównie do holowania pojazdów, chociaż konkurencja w tej branży motywuje właścicieli wielu firm do stałego poszerzania zakresu usług.

Pomoc drogowa 24h

Poszukujesz profesjonalnej firmy, która fachowo zajmuje się pomocą drogową? Sprawdź Polhol Mocydlarz Całodobowa pomoc drogowa. Firma działa na rynku od 1978 roku, co pozwoliło jej zdobyć duże doświadczenie i szerokie grono zadowolonych klientów. W ofercie Polhol znajdziemy m.in.: naprawy awaryjne, holowanie, serwis samochodów ciężarowych, serwis ogumienia, elektromechanikę. Przedsiębiorstwo zapewnia wsparcie w przypadku awarii każdego typu pojazdu.

Opracowanie:
Poznań, Ptasia 26
tel. 61 867 67 67
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz