Materiał Partnera

Automatyka przemysłowa sposobem na optymalizację produkcji

Automatyka przemysłowa sposobem na optymalizację produkcji

Zadaniem automatyki przemysłowej jest optymalizacja i przyspieszenie procesu produkcji. Wiąże się to także z koniecznością wytworzenia systemów oprogramowania umożliwiających sprawowanie kontroli nad procesami oraz ich korektę. Systemy przez cały czas pracy zbierają informację o usterkach i trybie pracy maszyny. Wyłapywanie przez nie błędów pozwala mieć ich działanie cały czas pod kontrolą i zapobiegać przestojom w produkcji.

Zwiększenie wydajności produkcji

Automatyka pozwala również zmniejszyć zapotrzebowanie na pracę ludzkich rąk. Często wystarcza pracownik, który zostanie przeszkolony z uruchamiania elementów automatyki oraz obsługi systemu. Do systemu automatyki można dziś włączać takie urządzenia jak maszyny do montażu, transportu czy magazynowania produktów. Dodatkowym ich wsparciem są systemy monitoringu i rejestrujące oraz czujniki zainstalowanie na urządzenia produkcyjnych, tłumaczy pracownik firmy BS-Control. Po instalacji wszystkich urządzeń konieczne jest podłączenie linii produkcyjnej lub jej części do oprogramowania maszyn, które będzie zbierać dane. 

Systemy kontroli są projektowane tak, aby dawały jak największą ergonomię i intuicyjność korzystania, ale też odpowiedni poziom zabezpieczeń i logowania. Zawierają one różne narzędzia wizualne, które pozwalają ilustrować procesy oraz dane, często również w formie 3D. Są one projektowane z zachowaniem wszystkich dobrych praktyk UX i projektowania zorientowanego na użytkownika. Pozwalają one także na monitorowanie zużycia mediów oraz kontrolę jakości. Zawierają moduł gromadzący dane, dokumenty oraz instrukcje. 

Przydatność automatyki przemysłowej w przedsiębiorstwie

Automatyka przemysłowa pozwala także na zbieranie danych o procesach produkcyjnych, oceniać ich wydajność oraz rozliczać pracowników przy nich zatrudnionych. Jest to rozwiązanie, które pomaga skupić działania ludzi na kluczowych dla firmy zadaniach, które wymagają obmyślania strategii sprzedażowej. Projektowaniem rozwiązań automatyki przemysłowej zajmują się mechanicy, automatycy, fizycy oraz programiści. Znajomość tych rozwiązań warunkuje zwiększenie produkcji oraz sprostanie popytowi na różnego rodzaje dobra i usługi, ale pozwoli podążać za standardami wypracowanymi przez światowe przedsiębiorstwa.

Opracowanie:
Bydgoszcz, Liściasta 8 lok. 1
tel. 665 214 535
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz