Materiał Partnera

Automatyka przemysłowa – jakie komponenty wykorzystuje się w zakładach?

Automatyka przemysłowa – jakie komponenty wykorzystuje się w zakładach?

Zastosowanie elementów automatyki w zakładach przemysłowych daje wiele dodatkowych możliwości i znacząco wpływa na usprawnienie pracy. Jednym z najczęściej stosowanych produktów jest przemiennik częstotliwości. Odpowiada on za efektywne sterowanie prędkością obrotową i momentem obrotowym jednostki napędowej. To z kolei przekłada się na znaczne oszczędności w zakresie wykorzystywanej energii. Jej straty są niższe, a łagodny rozruch wpływa na żywotność całego urządzenia. Przemienniki wykorzystywane są w zakładach do optymalizacji procesów produkcyjnych.

Kolejnymi elementami automatyki przemysłowej mającymi szerokie zastosowanie w przemyśle są wszelkiego rodzaje czujniki. Najpopularniejszym są czujniki indukcyjne. Reagują one na zbliżanie do ich powierzchni aktywnej metalu i są zasilane prądem stałym bądź przemiennym.

Do pracy przy intensywnej eksploatacji i sporych obciążeniach dobrze sprawdzą się z pewnością przekaźniki przemysłowe i logiczne programowalne. Nie należy też zapomnieć o przekaźnikach bezpieczeństwa. To właśnie one zapewniają ochronę sterowania układem, zabezpieczają jego działanie i zapewniają bezpieczeństwo operatorom maszyn dlatego są wręcz niezbędnym elementem automatyki przemysłowej wykorzystywanej w zakładach.

Wszystkie powyższe produkty i wiele innych znajdą Państwo w P.H.U Elektron - firma ta od wielu lat zajmuje się dystrybucją  elementów automatyki przemysłowej, doradztwem technicznym oraz obsługą przemysłu.


Opracowanie:
Strzegom, Koszarowa 1 b lok. 2
tel. 74 668 29 28
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz