Materiał Partnera

Automatyka przemysłowa dla branży wodno-kanalizacyjnej

Automatyka przemysłowa dla branży wodno-kanalizacyjnej

Nowoczesne rozwiązania dotyczące kontroli przepływu wody czy prądu w różnego rodzaju instalacjach pozwalają znacząco ograniczyć koszty związane z marnowaniem się prądu czy wody. Czujniki poziomu cieczy, sterowniki pompy czy sondy pływakowe służą do poprawienia działania instalacji wodno-kanalizacyjnych oraz zabezpieczają całą instalację przed niekorzystnymi warunkami pracy. W tym artykule znajdą Państwo kilka przydatnych informacji dotyczących automatyki stosowanej w branży wodno-kanalizacyjnej.

Czujniki poziomu cieczy

Wszelkie instalacje, w których płynie woda powinny być wyposażone w odpowiednie czujniki, które będą regulować przepływ wody. Pozwoli to uniknąć sytuacji, w których przez daną instalację będzie przepływać zbyt wiele wody oraz tzw. suchobiegów,  czyli pracą pompy i hydroforów na sucho, która może doprowadzić do poważnego uszkodzenia pompy.  Czujniki po wykryciu spadku ciśnienia wody odcinają dopływ prądu do pompy, chroniąc ją przed uszkodzeniami. Wybór odpowiednich czujników, które będą prawidłowo spełniać swoje zadania, nie jest łatwy, dlatego warto korzystać z usług takich firm jak Elektron w Zielonej Górze, które zajmują się nie tylko sprzedażą wysokiej jakości części automatyki przemysłowej, ale również zapewnią montaż zakupionych elementów oraz fachową pomoc przy wyborze najkorzystniejszych rozwiązań.

Automatyczne dozowniki wody

Nowoczesne dozowniki wody automatycznie przepuszczają przez daną instalację zaprogramowaną ilość wody. Jest to szczególnie przydatne w przypadku instalacji wodnych wykorzystywanych w przemyśle spożywczym czy innej gałęzi przemysłu wymagającej  dużej dokładności dozowania wody.  Precyzyjne dozowanie wody pozwoli na wydajną produkcję, bez marnowania czy niedoborów wody, co przełoży się na niższy koszt produkcji. Dozowniki często sprzedawane są w komplecie z wodomierzami i elektrozaworami, dzięki czemu jeszcze lepiej spełniają swoją funkcję. Przy zakupie tego rodzaju elementów automatyki przemysłowej, warto skorzystać z fachowego doradztwa, które zapewniają specjaliści pracujący w solidnych firmach zajmujących się sprzedażą i montażem dozowników.

Zabezpieczenie pomp i inne rozwiązania dla branży wodno-kanalizacyjnej

Wszystkie urządzenia składające się na instalację wodną, kanalizacyjną lub wodno-kanalizacyjną muszą zostać odpowiednio zabezpieczone, gdyż awaria tego typu instalacji może spowodować duże straty. Zabezpieczenie pomp przy pomocy czujników poziomu cieczy oraz korzystanie z wysokiej klasy czujników temperatury pozwoli uniknąć poważniejszych awarii. Szukając automatyki przemysłowej do wykorzystania w instalacjach wodno-kanalizacyjnych, warto zainteresować się ofertą takich firm jak Elektron w Zielonej Górze.
Opracowanie:
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz