Materiał Partnera

Automatyka do bram – zalety, producenci, dystrybutorzy

Automatyka do bram – zalety, producenci, dystrybutorzy

Na automatykę bram decyduje się coraz większa liczba polskich domostw. Jest to bowiem bardzo komfortowe rozwiązanie, które szczególnie docenia się zimą, czy też podczas deszczów. Jeśli chodzi o szeroką popularyzację automatyki bram, należy wiedzieć, że jest ona efektem malejących rynkowych cen osprzętów pozwalających przystosować swoje konstrukcje do tego rozwiązania.

Największe zalety automatyki do bram

Automatyka bram to przede wszystkim inwestycja w komfort i szybkie otwieranie bram. Specjalne napędy i inne podzespoły, potrafią rozsunąć ją w zaledwie kilka sekund. Nie musisz zatem wychodzić ze swojego samochodu, nie martwiąc się również o to, że np. Twój pies wyskoczy poza teren działki… Ważną zaletą automatyzacji, która dedykowana jest również dla konstrukcji skrzydłowych, jest również bezpieczeństwo. Wiele z nich stanowi ważną zaporę antywłamaniową, która posiada specjalne czujniki. Część z nich odpowiada także za wykrywanie przeszkód podczas otwierania. Nie ma zatem możliwości uderzenia bramą o Twój samochód.

Elementy automatyki bram

Do elementów automatyki bram, można zaliczyć przede wszystkim takie komponenty, jak:

  • centralę sterującą,
  • fotokomórki, czujniki i systemy wykrywania przeszkód,
  • lampy sygnalizacyjne,
  • siłowniki,
  • piloty,
  • oraz różnego rodzaju akcesoria montażowe.

Niewielka ilość elementów, pozwala sprawnie i szybko zamontować automatykę bram, czasami bez pomocy specjalistów! 

Polecana automatyka do bram przesuwnych oraz garażowych

Jedną z marek producenckich, która najlepiej wypada w różnych testach użytkowych automatów do bram przesuwnych oraz garażowych, jest firma DEA SYSTEM. Zapewnia ona między innymi automat LIVI 400 / 800, który idealny jest dla domostw jednorodzinnych. Udźwig bramy przesuwnej to dla tego osprzętu wartość od 400 do nawet 800 kilogramów! W przypadku konstrukcji uchylnej, warto wybierać elektromechaniczny automat GHOST 200, niemalże niewidoczny, dzięki montażu pod linią bramy… Urządzenie to jest również bardzo ciche w swojej pracy. Wysokimi parametrami użytkowymi wyróżnia się także GULLIVER 1500, idealny do systemów grodzeniowych przemysłowych. Pozwala on otwierać bramy nawet o wadze 2000 kilogramów! Zasilanie wynosi w takim przypadku od 220V do 380V.

Gdzie kupić okazyjnie automaty marki DEA?

Jeśli chcesz okazyjnie kupić automaty do bram wjazdowych, przemysłowych, czy garażowych marki DEA, zgłoś się do firmy WID-ART, która zajmuje się sprzedażą okuć do drzwi i okien oraz napędów automatycznych do drzwi i bram. Przedsiębiorstwo to słynie z błyskawicznych dostaw, oraz korzystnych systemów gwarancyjnych. Bogata oferta, dotyczy również produktów od innych renomowanych producentów. Zaliczyć do nich można marki: GEZE, FAPIM, DORMA, ASSA, ABLOY, CISA, DOMATIC, FAM, GERDA, LOB, MASTER, SOBINCO, WILKA, WSS, TUPAI. 

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz