Artykuł sponsorowany

Auto po wypadku - co z nim zrobić?

Auto po wypadku - co z nim zrobić?

Wypadki zdarzają się nawet najlepszym kierowcom. Co zrobić w sytuacji, kiedy doszło do kolizji i samochód nie nadaje się już do jazdy? W takim momencie złomowanie auta jest najlepszym wyborem! Ale jak wygląda ta procedura i dlaczego warto ją przeprowadzić?

Złomowanie samochodu - kiedy naprawa nie jest opłacalna

Po wypadku czy kolizji drogowej naprawa pojazdu mechanicznego nie zawsze jest możliwa czy opłacana. Często okazuje się bowiem, że koszt naprawy przekraczałby kilkukrotnie wartość auta, albo po naprawie auto i tak nie byłoby do końca sprawne. W takiej sytuacji nie pozostaje nic innego, jak zezłomowanie auta. Co to oznacza? Oznacza to, że samochód zostaje wyrejestrowany, nie będzie można nim poruszać się po drodze, a sam samochód pójdzie do rozbiórki na części używane, a reszta auta zostanie zezłomowana.

Warto mieć świadomość tego, że to jedyny legalny sposób na pozbycie się samochodu. Auta nie można porzucać, samodzielnie rozebrać i sprzedawać na części, a nawet jeśli samochód jest mocno uszkodzony i nie jest w stanie poruszać się po drodze, to i tak trzeba opłacać odszkodowanie OC za niego. Złomowanie nie tylko pozwala pozbyć się problemu, ale także zaoszczędzić. Co więcej, stacje demontażu pojazdów odbierają samochody bezpośrednio z posesji lub parkingu, nie trzeba więc martwić się o to, jakim sposobem samochód zostanie im dostarczony.

Auto kasacja - jak przebiega?

W jaki sposób przebiega kasacja samochodu? Zapytaliśmy o to eksperta z firmy Złom-Płat Autokasacja, recykling samochodów, sprzedaż części. Złomowanie auta można podzielić na kilka etapów:

  • Kontakt ze stacją demontażu samochodów i umówienie się na odbiór samochodu. Dobre stacje odbierają pojazdy bezpośrednio od klienta. Warto zaznaczyć wcześniej, jeśli samochód jest na przykład niekompletny.
  • Sprzedający auto na złom musi przygotować dokumenty takie, jak: dowód rejestracyjny samochody (lub zaświadczenie od Wydziału Komunikacji potwierdzające dane pojazdu), pisemne upoważnienia współwłaścicieli, swój dowód osobisty. Właściciel złomu przygotuje stosowną umowę i dokumenty, a właściciel auta otrzyma zaświadczenie o przyjęciu pojazdu do Stacji Demontażu Pojazdów i inne dokumenty niezbędne do wyrejestrowania samochodu.
  • Właściciel zezłomowanego auta musi udać się do Wydziału Komunikacji w ciągu 30 dni od złomowania, aby wyrejestrować samochód.

Jak widać zezłomowanie auta nie jest trudne, o ile  współpracuje się z autoryzowaną stacją demontażu pojazdów, która pomoże w procesie kasacji samochodu i dostarczy całą potrzebną nam dokumentację. 

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz