Materiał Partnera

Australia - co trzeba zobaczyć?

Australia - co trzeba zobaczyć?

Większości z nas kojarzy się z kangurami i innymi torbaczami, dla innych jej symbolem jest słynny, przypominający żaglowiec gmach opery. Australia, bo to o niej mowa, to ogromna wyspa, która odwiedzającym ją turystom potrafi zapewnić masę niezapomnianych atrakcji. Sprawdź, co warto zobaczyć będąc na miejscu.

Sydney

To największe i zdecydowanie najbardziej znane miasto Związku Australijskiego. Ze względu na swą sławę często mylnie brane jest za stolicę tego kraju – w rzeczywistości jest nią Canberra. Położone na wschodnim wybrzeżu nad Oceanem Spokojnym Sydney stanowi centrum biznesu i kultury. Najbardziej rozpoznawalne punkty miasta to wspomniana na wstępie Sydney Opera House, zaprojektowana przez Jorna Utzona, a także Sydney Harbour Bridge, czyli jeden z największym mostów łukowych na świecie. Na szczyt jego łuku można wejść – roztacza się stąd wspaniały widok na miasto. Jeśli mało nam widoków, możemy odwiedzić również Sydney Tower. Na górze znajdują się dwie, obracające się restauracje.

Uluru

Nazywana również Ayers Rock bądź po prostu The Rock, Uluru to ciekawa formacja skalna w samym sercu kontynentu australijskiego, w parku narodowym Uluru-Kata Tjuta. Jej powierzchnia pokryta jest tlenkiem żelaza, któremu Uluru zawdzięcza swoją czerwonawą barwę – szczególnie ciekawie prezentuje się w świetle zachodzącego słońca, widać wtedy jak zmienia swój kolor. Nazwa „Uluru” pochodzi z języka Aborygenów, dla których góra jest świętym miejscem.

Góry Błękitne

To pasmo górskie znajduje się około 100 km od Sydney. Swoją nazwę zawdzięcza eukaliptusom, obficie porastającym ich stoki. Olejki eteryczne z tych roślin unoszą się w powietrzu sprawiając, że z dystansu zaledwie kilkuset metrów góry wyglądają jakby były pokryte niebieskawą mgłą. Najwyższy szczyt Gór Błękitnych to One Tree Hill, liczący 1111 m n.p.m.

Wielka Rafa Koralowa

Nazwa tego miejsca nie jest przypadkowa – jest to największa rafa koralowa świata, rozciąga się wzdłuż północno-wschodniego wybrzeża wyspy. Rafa jest tak duża, że widać ją nawet z kosmosu jako białą smugę przecinającą błękit oceanu. Jest ona domem blisko 600 gatunków koralowców oraz kilku tysięcy gatunków zwierząt – ryb, mięczaków, żółwi i ssaków.

Pinnacles Desert

Położona około 240 km od Perth pustynia znacząco różni się od innych tego typu rejonów na świecie. W jej obszarze znajdziemy mnóstwo wapiennych formacji przypominających stożki – stąd nazwa pustyni. Stożki stanowiąc pozostałość po rosnących tu niegdyś drzewach.

Te oraz wiele innych miejsc odwiedzimy w czasie wycieczki organizowanej przez biuro podróży Łachmański

Jak przygotować się do podróży?

Podróż do Australii wymaga pewnym przygotowań, między innymi uzyskania wizy oraz ubezpieczenia lekarskiego – jeśli korzystamy z usług biura podróży Łachmański, koszty te są wliczone w cenę wyjazdu. Jeśli jedziemy do Australii bezpośrednio z Polski nie musimy wykonywać żadnych specjalnych szczepień.

Oceń artykuł (2)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz