Artykuł sponsorowany

Audyt oświetlenia ulicznego – czy jest potrzebny?

Audyt oświetlenia ulicznego – czy jest potrzebny?

W obecnych czasach trudno wyobrazić sobie brak oświetlenia ulicznego. W końcu często przemieszczamy się po zmroku, zarówno pieszo, jak i samochodami. Brak oświetlenia jest niewątpliwie bardzo niebezpieczny i może prowadzić do poważnych wypadków. Ciemności mogą prowokować także nieuczciwe osoby do kradzieży i napadów. Dlatego lampy uliczne są powszechnie stosowane we wszystkich miastach. Jednak nie zawsze działają tak, jak powinny lub generują zdecydowanie za wysokie koszty. W takiej sytuacji niezwykle przydatny jest profesjonalny audyt oświetlenia ulicznego.

Bez wątpienia optymalne zarządzanie infrastrukturą oświetlenia ulicznego to spore wzywanie dla wielu samorządów lub przedsiębiorstw. Jednak troska o kwestie związane z oświetleniem miejskim jest niezbędna, aby poprawić wizerunek gminy lub zadbać o otoczenie wokół firmy. Jakie są największe korzyści wynikające z przeprowadzenia audytu dotyczącego oświetlenia? Gdzie znajdziemy firmę, która specjalizuje się w tego typu działaniach? Odpowiedzi na te pytania przedstawiamy w artykule.

Dlaczego audyt jest potrzebny?

Dobrze oświetlone drogi, ulice, czy przestrzeń na terenie naszej firmy, to bardzo ważne aspekty, które wpływają na poczucie bezpieczeństwa i zadowolenia mieszkańców miasta lub pracowników przedsiębiorstwa. Niestety, zarówno samorządy, jak i firmy, często bazują na niedokładnych mapach papierowych i nieaktualnych danych inwentaryzacyjnych. Zdarza się bowiem, że punkty świetlne są usuwane, przenoszone lub modernizowane. Pamiętajmy, że brak kompleksowej wiedzy na temat liczby opraw i zainstalowanej mocy, może prowadzić do niepotrzebnych kosztów. Dbając o jakość oświetlenia i mądre oszczędności, warto zgłosić do doświadczonej i renomowanej firmy Gismax w Brwinowie, w województwie mazowieckim.  Firma przeprowadzi szczegółową inwentaryzację oświetlenia przy pomocy zaawansowanej technologii GIS, która umożliwia szczegółową lokalizację poszczególnych punktów infrastruktury. Dane, które zostaną wprowadzone do programu, umożliwią łatwą i szybką koordynację działań inwestycyjnych, przeprowadzanie analiz, przygotowywanie raportów, zarządzanie infrastrukturą oraz szybką lokalizację ewentualnej awarii.

Najważniejsze atuty profesjonalnego audytu

Przede wszystkim warto podkreślić kwestie finansowe. Inwentaryzacja oświetlenia ulicznego pozwala na spore oszczędności i wprowadzenie optymalnych rozwiązań przy zastosowaniu oświetlenia LED. Warto także zaznaczyć, że wprowadzenie najnowszych technologii zmienia zarządzanie infrastrukturą oświetleniową z analogowej na cyfrową, a więc zdecydowanie ułatwia zarządzanie oświetleniem. Kontrolowanie oświetlenia będzie znacznie prostsze, gdyż będziemy dysponować danymi o obiektach i ich lokalizację GPS.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz