Materiał Partnera

Audyt finansowy z firmą Weryfikacja

Audyt finansowy z firmą Weryfikacja

Wielu biznesmenów rozwija swoje firmy, stawiając na marketing i przedsięwzięcia usprawniające. Przedsiębiorcy zapominają o tym, że w parze z planem rozwojowym powinna iść nieustanna kontrola wprowadzanych działań, a także kondycji finansowej firmy. W tym celu warto wynająć firmę Weryfikacja, która zajmie się przeprowadzeniem audytu zewnętrznego, pomocnego w ocenie potencjału biznesowego, a jednocześnie eliminującego ryzyko błędów finansowych.

Na czym polega i kiedy należy przeprowadzić audyt finansowy?

Audyt finansowy to nic innego jak dokładna weryfikacja stanu majątkowego firmy oraz wyników finansowych danej działalności gospodarczej. Specjalista przeanalizuje księgi rachunkowe, oceni prawidłowość różnorodnych rozliczeń. Audytor przeanalizuje finansowy system wewnętrzny, sprawdzi, czy nie ma rozbieżności pomiędzy transakcjami kapitałowymi oraz dochodowymi, a także przeanalizuje wszystkie dokumenty finansowe. Przeprowadzenie audytu finansowego warto powierzyć firmie Weryfikacja z Warszawy, która odznacza się ponad dwudziestopięcioletnim doświadczeniem.

Audyt finansowy można przeprowadzić bez względu na wielkość firmy czy też branżę, w której działa. Warto pamiętać także o tym, że w niektórych sytuacjach przeprowadzenie audytu finansowego jest obowiązkiem. Mowa tutaj przede wszystkim o przedsiębiorstwach, które zatrudniają więcej niż 50 osób, ich dochód przekracza 5 milionów euro-, a wartość posiadanych aktywów – 2,5 miliona euro. Obowiązkowi przeprowadzenia audytu finansowego raz w roku podlegają także banki, spółdzielcze kasy oszczędnościowo-kredytowe, krajowe instytucje pieniądze elektrycznego i płatnicze, a także firmy zajmujące się funduszami emerytalnymi czy też inwestycyjnymi.

Dlaczego audyt finansowy warto powierzyć firmie z zewnątrz?

Przeprowadzenie audytu finansowego warto powierzyć firmie zewnętrznej przede wszystkim dlatego, że wynajęci specjaliści niewątpliwie wykażą się obiektywizmem i bezstronnością. Dzięki temu przedsiębiorca może mieć pewność, że otrzymana ekspertyza będzie rzetelna, a fachowiec nie zatai żadnych informacji. W ten sposób biznesmen uzyska raport, który jasno sprecyzuje kondycję finansową firmy. Na wynajęcie firmy zewnętrznej, która przeprowadzi audyt, warto zdecydować się również ze względu na doświadczenie specjalistów. Osoby, które zajmują się dogłębnym badaniem kondycji finansowych różnorodnych firm, wiedzą, na co zwrócić szczególną uwagę. Co więcej, zewnętrzny audyt finansowy to oszczędność czasu – pracownicy nadal mogą wykonywać swoje zadania i dbać o efektywność przedsiębiorstwa, nie musząc zajmować się kontrolą, którą przeprowadzą specjaliści.

Opracowanie:
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz