Materiał Partnera

Atrakcje województwa warmińsko-mazurskiego

Atrakcje województwa warmińsko-mazurskiego

Województwo warmińsko-mazurskie jest obszarem obfitującym w atrakcje turystyczne zarówno dla dorosłych jak i dla dzieci. Trudno jednak wybrać te, które będą godne uwagi. Dlatego przygotowaliśmy krótki przewodnik, który pozwoli Wam lepiej poznać ten region. Podpowiemy Wam jakie są największe atuty Warmii i Mazur. Doradzimy jakie atrakcje turystyczne warto odwiedzić z całą rodziną.

Skarby Warmii i Mazur

Mówiąc o Warmii i Mazurach pierwsze, co przychodzi nam do głowy to oczywiście piękne i urokliwe jeziora. Mamry, Śniardwy, Jeziorak czy Jezioro Nidzkie to tylko niektóre z miejsc, jakie często odwiedzają turyści. Cisza, spokój, piękne krajobrazy i możliwość odcięcia się od zgiełku codziennego świata to największe zalety tych miejsc. Wyjątkowym elementem krajobrazu są także nieregulowane rzeki jak Krutynia czy Pisa, a także tajemnicze lasy, w których spotkać można dziką zwierzynę. Długie wędrówki po Puszczy Boreckiej oraz Romnickiej mogą dostarczyć niezapomnianych wrażeń.

Mazurskie kurorty

Wymieniając atrakcje turystyczne nie można pominąć doskonale znanych, mazurskich kurortów. Piknik country w Mrągowie to impreza znana w całej Polsce. Międzynarodowy festiwal jazzowy w Iławie czy też reggae festiwal w Ostródzie to imprezy, których nie trzeba nikomu przedstawiać. Dla fanów siatkówki stałym punktem programu jest także turniej piłki plażowej w Starych Jabłonkach.

Kraina Tysiąca Jezior

Mazury to raj dla żeglarzy oraz fanów kajakarstwa i nurkowania. To także region, który zachwyca niepowtarzalną sztuką kulinarną. Odwiedzając poszczególne miejscowości Warmii i Mazur możemy zaopatrzyć się w regionalne specjały.

Kraina Tysiąca Jezior to raj dla osób kochających historię. Zamki krzyżackie w Nidzicy, Ostródzie, Reszlu i Rynie zadziwiają swoim majestatem. Pałace w Sorkwitach, Galinach oraz Nakodamiach, jak również zamek we Fromborku, gdzie żył i pracował Mikołaj Kopernik, to obowiązkowe punkty planu zwiedzania.

Atrakcje dla dzieci

Warmia i Mazury to także miejsce, w którym doskonałą rozrywkę znajdą najmłodsi. Warto tu wymienić Zjawiskoland w Reglu. To niezwykłe miejsce, w którym znajduje się dom interaktywny położony do góry nogami. Miejsce, które zaprzecza wszelkim prawom fizyki. Każdy element wyposażenia domu jest odwrócony do góry nogami. Nawet woda nalewa się do wanny w odwrotnym kierunku! Wzbudzające zaciekawienie nie tylko dzieci, ale także dorosłych. Zjawiskoland to także cały kompleks rozrywkowy. Znajdziecie w nim place zabaw oraz sale, w których najmłodsi mogą spędzić czas bawiąc się z rówieśnikami.

Warmia i Mazury mają do zaoferowania piękne krajobrazy oraz niepowtarzalny klimat. To także miejsce, które może zapewnić sporo atrakcji nie tylko dla dzieci, ale również dla osób dorosłych. Dlatego warto choć raz udać się na urlop na te tereny. Po pierwszej wizycie z pewnością wrócicie tu jeszcze nie raz.

Opracowanie:
Regiel, Kaszubska 3
tel. 882 189 147
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz